Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Koltozni szeretnek, az lenne...

Koltozni szeretnek, az lenne a kerdesem szerintetek Magyarorszag melyik reszen "jobb" az elet. Vagyis hova erdemes koltozni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 18. 18:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
khmmmm...........hat igen,a szolariumok..... :D
2013. dec. 25. 17:54
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha munka szempontjából közelíted meg a dolgot, akkor nyilvánvaló, hogy az országban BUdapesten van a legtöbb munkalehetőség. De ezt sem úgy kell felfogni, hogy itt mindenki talál munkát, mert én is fél évig kerestem, mire ismerős útján sikerült találnom munkát, és nem egy ismerősöm ennél tovább keresett.


A munkalehetőség is sok mindentől függ. Ha megnézed az álláshirdetéseket, akkor a munkák 70%-ához kell angol tudás, a feléhez valamilyen végzettség. Az ország nagy részében találhatsz munkát valamelyik hiányszakmával: CNC esztergályost, hegesztőt, ács-állványozót, villanyszerelőt majdnem az egész országban keresnek (ez sem jelent biztos sikert természetesen). Diplomák közül is megvannak azok a végzettségek, amik keresettek, de megvannak azok is, amelyekkel Pesten is alig találsz munkát.


Élhetőség szempontjából is egyedi eset, hogy te milyen környezetben szeretsz élni. Én pesten élek születésem óta. A belvárosban születtem, most a 16. kerületben lakom. Itt pl. alig van nem idén barnult egyén, biztonság szempontjából is ez a legbiztonságosabb kerület Budapesten. De innen pl 40 percet kell utaznom a munkába, ha nagyobba forgalom, akkor egy órát (Belvárosban dolgozom). Én szeretm ezt a várost, ehhezs zoktam hozzá, de vannak olyan részei, ahova semmi pénzért nem költöznék (Kőbánya, 8. és 9. kerület rosszabb részei, körutakkal szembe, stb.).


A kérdéset túl általános, mert nem tudni, hogy mennyi pénzed van a költözéshez, illetve, hogy milyen munkát keresel.


Ha van pénzed, akkor Pesten ajánlom a Belváros mellékutcáit, főleg parkra néző csendes, rendezett kamerázott utcák (Csarnok tér, Károlyi kert melletti utcák, Só utca környéke, Újbuda jobb részei, ha van autód, akkor érdemes Budás a Rózsadombon, Sashegyen körülnézni, de ez egy jó drága környék).


A többi nagyvárost nem ismerem, de ha nem zavar az utazás, főleg ha autód is van, akkor érdemes Budapest közvettlen vonzáskörzetében körülnézni: Gödüllő, Göd, Isaszeg, Fót, Dunakeszi, Kistarcsa, Kerepes, Vecsés, Ecser, stb /itt ajánlom a térképen való nézelődést/. Ezek a kisvárosok általában elég nyugisak és élhetőek, normál árban kapni telket-házat, viszont kevesebb a szórakozási és kulturális lehetőség, viszont közel van a főváros.


Nyilván minden embernek más kell, ajánlhatok én itt tanyát is, ahol önfenntartó gazdálkodást végezhetsz, állatot tarthatsz, hatalmas a nyugalom és olcsó is, de nem mindenkinek jön be.


Egyszóval munka szempontjából Budapest a legjobb, azon kívül Nyugat-Magyarország (Győr, Sopron - de itt már bejön a képbe a közeli Ausztria is). Ha konkrét elképzelésed van munkával kapcsolatban, pl. egy igazán jó szakmád, akkor érdemes körülnézni, hogy hol van munkalehetőség. Kelet-Magyarország nagy részét sajnos nem lehet ajánlani, hiszen itt pont a munkanélküliség a legnagyobb gond, habár sokan itt is meg tudják oldani az önfenntartást, csak ahhoz tenni kell.


Na, ez jó hosszú lett, de a kérdésedre nehéz választ adni, hiszen semmi konkrétumot nem írtál le.

2013. dec. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
0%

Minden Soproni nevében kérem, hogy ide Ne gyere!

Sugárban hányunk a keletről ideözönlő kis törtetőgépektől, 6 Eur-ért az anyjukat is teherbe...húzzon mindenki haza, szinte már élhetetlen lett ez a város a sok "idegentől"- és nagyon de nagyon finoman fogalmaztam- nincs szükség sem több fogorvosra romániából, sem több segédmunkásra felvidékről. És ahogy a soproniakat ismerem kiközösített lesz még az unokájuk is!- Nyilván érthető okokból.

2013. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#13 - gratulálok Neked, mint megyebeli.


6 euró? Ne viccelj, az óránként 4 is olyan, amin emberek képesek lennének összeverekedni.

De sokaknak nincs más lehetőség, jönni fognak kevesebbért is - és ha találnak munkát, bizony be fognak állni, mert ők sem fognak önszántukból éhenhalni, még ha szépen kéred is.

2013. dec. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! :)
2013. dec. 27. 17:37
 16/16 A kérdező kommentje:
Jah es kedves "Soproni" ha nem tetszik ott az elet akkor koltozz el!!! :D
2013. dec. 27. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!