Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás előtt mit kell...

Lakásvásárlás előtt mit kell feltétlenül megkérdezni az eladótól?

Figyelt kérdés
Nincs tapasztalatom, eddig családi házban laktam, nem tudom, hogyan álljak neki a lakásvásárlásnak...
2014. febr. 22. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem cigány-e szomszéd?!!!
2014. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Haha! Elsőnek igaza van. A szomszédom most árulja a lakását de mivel sokat van vidéken és jóban vagyunk így én mutogatom a lakását a vevőknek. Akárcsak egy másik szomszédom lakását is.

Az első kérdés mindig az, hogy milyenek a házban lakók, vannak-e cigányok?


Na de komolyra fordítva a szót.

Amit meg kell kérdezni:


- Van-e teher vagy bármilyen adósság, közüzemi elmaradás a lakáson?

- Milyenek a szomszédok, csendes-e a ház?

- Van-e haszonélvezet a lakáson? Az eladó az egyetlen tulaj?

- Végeznek-e felújításokat a társasházon vagy tervezik-e?

- Van-e nagy elmaradás a közös költségben tehát mindenki rendesen fizeti vagy vannak százezrekkel tartozók, akik miatt borul a ház kasszája?

- A lakás mikor volt felújítva?

- Vezeték, csőcsere, mérőóra csere, a kémény bélelt-e, kéményseprő belekötött-e?

- Mennyi a rezsi mi tartozik bele a közös költségbe, van-e vízóra? Sok helyen, mint nálunk is, akinek nincs egyéni vízórája az pár forinttal több közös költséget fizet!

- A lakás milyen állapotban van, vizesedik-e, a pince vizes-e?

- Van-e műhely vagy valami vállalkozás a pincében, az milyen zajjal jár?


Ha rám hallgatsz vigyázol arra, hogy az ablakod alatt ne legyen pince lejáró mert akkor már van egy nagy esélye, hogy nem lesz sok nyugalmad. /tapasztalat/


Egyébként ajánlanám, hogy valami nagyobb, nevesebb ingatlan irodával vedd fel a kapcsolatot akkor is ha megkérik az árukat de inkább érdemesebb fizetni, mint bebukni aztán évekig szívni.

Az ingatlanosok, akikkel eddig találkoztam azok mind felmérték alaposan a lakást, utána néznek a jogi dolgoknak, tartozásoknak, stb. mindent elintéznek.


Aztán te magad is rájöhetsz dolgokra ha figyelmes vagy. Mennyire lepusztult az udvar, a folyosó tehát látni rajta, hogy a lakók rendben tartják vagy elhanyagolt, rumlis? Milyenek a függönyök az ablakokon, ajtókon, tiszták-e az ablakok szóval érted...koszos, igénytelen lakók vannak ott vagy rendesek?

Ez ugyan nem mond sokat róluk de azért támpontnak nem rossz.

Hány ajtó, ablak van felújítva látszik-e a házon, hogy a lakók egy kicsit igyekeznek igényessé tenni, kozmetikázni.

Nálunk csupa virág az udvar, a bejáratok is normálisak, látszik, hogy a lakók törődnek a környezetükkel és ezért hamarabb el is kelnek a lakások.

A másik, ami nagyon fontos, hogy ha megtetszik egy ház, egy lakás és már gondolkodsz a megvételén még utoljára menj el a társasház közös képviselőjéhez és érdeklődj.


Ők is sokat tudnak mondani a ház állapotáról, a lakókról nagyjából eleget tudnak, a ház anyagi helyzetéről stb.


Na hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hahaaha. Én nagy irodával adattam el házat, de ez volt az első kérésem, amit az első írt. Ilyen vevőt ne hozzon oda. Ahol meg vettem, ott én voltam az első nem brazil, húsz vevő után érkeztem. És én győztem.
2014. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A városunkban eleve magas a brazil népesség hányada (most olvastam utána, hogy országos viszonylatban még egész jól állunk - nehezemre esik elhinni) :-)

Nagyon köszönöm a kérdéslajstromot kedves második válaszoló! Természetesen feltettem őket, és kaptam is rá választ! Köszönöm a segítséget!

2014. febr. 24. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!