Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a legegyszerűbb módja,...

Vargaga kérdése:

Mi a legegyszerűbb módja, hogy egy nem túl nagy értékű (~3 MFt) ingatlant (hétvégi ház+telek) átírassak egy másik ember nevére? (Családtag, nem családtag egyszerűbb? )

Figyelt kérdés

Az egyszerűség alatt értem:

- Kevés utánjárás (200 km-re lakom az ingatlantól)

- Gyorsaság (sürgős)

- Olcsóság



2014. márc. 20. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismereteim szerint az ügyvédet ajándékozás esetén sem hagyhatod ki, találsz olcsót biztos, mi 0,5%-ért csináltattunk adásvételit. A földhivatali eljárási díj 6600 Ft, a nem hiteles tul. lap 1000, ehhez jön majd az illeték (az új tulaj fizeti).

Elmenned csak az ügyvédig kell, másnap már viheti is a földhivatalba a cuccot.

2014. márc. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor lenne még egy kérdés: Elég, ha csak én vagyok jelen? Vagy kell hozzá az ajándékozott is (személyesen)? Mert a szüleim nehezen mozdulnak. A telek, szüleim, én egy háromszög csúcsain élünk (földrajzilag), 200-200 km-es távolságokban.
2014. márc. 21. 11:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Kell hozzá az ajándékozott is, mert ugye neki illetékfizetési kötelezettsége adódik az ügylet kapcsán, úgyhogy el kell fogadnia úgymond az ajándékot.


Ebben az esetben kellene keresned a szüleid táján (legalábbis szerintem az a leggyorsabb) egy ügyvédet, aki mondjuk péntek este is vállal Titeket, elküldötök neki előre minden adatot, hogy fel tudjon készülni, berohantok hozzá, aláírtok, Te a szüleiddel hétvégézhetsz és hétfőn már bent is a földhivatalban a cucc :)


De ez persze csak ötletelés, nyilván egyikőtök életritmusát sem ismerem (na meg közöm sincs hozzá), hogy beosszam az időtöket :)

2014. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!