Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit jelent a kizárólagos...

Mit jelent a kizárólagos megbízás, rá akarnak venni, bele menjek? Miért jó ez nekem?

Figyelt kérdés

Nagy céget vagy inkább kicsit válasszak?

(Bp. XI. ker. ingatlan)



2014. márc. 27. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Semmiképpen ne menj bele!!! Azt jelenti ,hogy csakis rajtuk keresztül adhatod el a lakást. Ezzel saját lehetőségeidet szűkíted le. Mert máskülönben beadhatnád több helyre is ,több céghez és közben netre is felrakhatnád magánban. Nagyobb eséllyel adod el így.
2014. márc. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az egyetlen jó benne, hogy úgy kevesebb jutalékot kell fizetned, ha eladják. De van egy csomó apró betűs rész is, pl. olyanok, hogy ha visznek egy vevőt (aki konkrét vételi ajánlatot tesz), de bármi miatt nem adod el neki, akkor is ki kell fizetned a jutalékot, vagy akkor is, ha nélkülük, akár egyedül, akár másik cégen keresztül adod el a lakást. A legtisztább, hogy kérsz tőlük egy szerződésmintát, és otthon addig bogarászod, míg mindent meg nem értesz. (Ez komoly, főleg az apró betűs, rád nézve hátrányos részeket szeretik olyan kacifántosan megfogalmazni, hogy alig lehet megfejteni.)

Ha mindenképpen ingatlanost akarsz, akkor nagyobb céget érdemes keresni szerintem.

2014. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nehogy belemenj! Azt jelenti hogy csakis ő adhatja el az ingatlant, ha te találsz egy vevőt, vagy az utcáról becsenget valaki nem adhatod el, illetve mindenképpen ki kell fizetned a jutalékot az ingatlanosnak. Egyáltalán minek ingatlanost belevonni? Semmit nem csinálnak azon kívül hogy felrakják a netre, azt meg te is meg tudod csinálni, és nem kell milliókat fizetni a semmiért. Te is és a vevőd is jobban jártok.
2014. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Én mint vevő és eladó is rühellem az ingatlanosokat. Igazi élősdiek. Legjobb legtisztább ,ha magad adod fel a hirdetéseket az összes fellelhető helyre a neten és újságban, sőt a kirakott képes szórólap a környéken is sokat számít. Aztán hívni fognak az ingatlanosok is persze :D Ingatlanos annak kell aki annyira elfoglalt vagy távol él ,hogy soha nem tudja megmutatni az eladni való házat a vevőknek.

Eleve az ingatlanos hasznával növelve drágább az adott ház ,hiszen ha a tulaj minimum 10 millióért hajlandó eladni a házát ,akkor 10mft +ingatlanos jutaléka lesz az az ár amiért valaki megveheti, Ha nincs ingatlanos ,akkor 10 mft-ért megkapod.

2014. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz mindenkit (pl. nem napon barnultakat csapatostól) beengedni, akkor igenis jó a kizárólagos megbízás, pl. a DunaHouse cégnek. Csak azt kell beengedned, aki az ingatlanossal együtt érkezik, megbeszélés alapján, megbízhatatlanokat nem hoz. Előzetes időpont egyeztetés után jönnek. Én így adtam el egy örökölt rossz házat és ugyan ki kellett fizetnem a jutalékot, de nem is rabolta ki a házat senki, nem is költözött be illegálisan. Korrekt vevők jelentkeztek, az egyiknek el is adtam.
2014. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
sose értettem, hogy az eladóknak ez miért éri meg.. én most vettem lakást, az egyik kiszemeltről pont emiatt tettem le. Vitt megnézni az ingatlanos, tetszett, de mondta, hogy náluk ez úgy megy, hogy le kell rakni egy vételi szándéknyilatkozatot 5% előleggel (kb. 500.000Ft!). Két héten belül visszajeleznek, hogy megvehetem-e a lakást. Erre nekem nem volt időm meg nem is értettem mi a célja ennek, ezért megkerestem a tulajt, hogy üzleteljünk közvetlenül. Az nem ment, mert kizárólagos szerződése volt, ezért nem adhatta el ő nekem az ingatlaniroda kihagyásával. Ennyi, még mindig hirdetik, pedig én másfél hónapja megvettem volna, de azóta találtam mást, amivel nem volt ennyi plusz kör.
2014. ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha sok a vevőjelölt, akkor kell szándéknyilatkozat, de ezt nem értem! Én 1%-ot tettem le (156 ezer ft), aztán a szerződéskötés után ezt beleszámolva 10%-ot. Ilyet még nem hallottam, hogy 5%.
2014. ápr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez micsoda bohózat.. Minden vevőjelölttől elkérik a pénzt vagy mi ? Előleg meg nem sokat ér... Én amikor házat vettem ,ha tetszett már toltam is a foglalót és ez lényeges nem az "előleget" mert a foglaló elvész ha nem veszem meg a házat ,de ha az eladó nem adja el nekem , akkor kétszeresét fizeti vissza, tehát ezzel jelzem hogy komoly vevő vagyok és ő is hogy el akarja adni! Aztán ügyvédnél ,kiköltözés után a maradék lóvét megkapja és mindenki boldog.
2014. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#6-os vagyok, az én esetemben nem adhattam foglalót a tulajdonosnak, mert az ingatlaniroda kihagyásával nem üzletelhetett. Az ingatlanos pedig azt mondta, hogy tegyek le kb. 500.000Ft-ot (10.990.000-os lakásra), majd aláírunk egy szándéknyilatkozatot mellé. Azt még hozzáteszem, hogy én olyan 10.500.000-et adtam volna érte. Elkezdte mondani, hogy nekem ez azért jó, mert jelzem a tulaj felé a komoly szándékomat és ezáltal komolyabban tudnak tárgyalni és esély van rá, hogy az én ajánlatom és az irányár között meg tudnak a tulajjal egyezni. Még nyomott PR rizsát is, hogy milyen kommunikációs stratégiát alkalmaznak és milyen tapasztaltak alkuban... És a következők a szabályok. A tulajnak 2 hete van a döntésre, tárgyalásra (az ingatlanossal). Ha közben én visszalépek, akkor elvesztem az 500.000-et, ha a tulaj elzárkózik vagy letelik a 2 hét, visszakapom hiánytalanul (de jó nekem). Ha sikerül kialkudni egy nekem megfelelő árat, akkor ez az előleg beleszámít majd a foglalóba. Én meg csak néztem, hogy ez valami vicc-e. Egyébként a DH-tól volt az ürge, néztem előtte a honlapjukat, ott azt írták, hogy max. 1% letétet szoktak kérni, ehhez képest azért jóval többel akart lehúzni. Meg egyáltalán, nem értem ez nekem milyen előnnyel járt volna. A tulaj úgy érzem rendesen ráfázott ezzel a kizárólagos megbízással, mert egy épeszű vevőjelölt sem fog lerakni egy fél foglalót egy ingatlanirodának.
2014. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csúnyán átvert téged az az ingatlanos. Én 15 millióért vettem egy kis kertes házat, 1%-ot kellett letenni még aznap 150 ezer ft). Aztán a szerződéskötésnél, két nappal később 1,5 milliót. A birtokbaadás (közüzemi ügyfélszolgálatok, óraállások, kulcsok) után fizettem ki a maradék 13.5 milliót. Ez így volt szabályos.
2014. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!