Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Alkuszi megbízás felmondásakor...

Alkuszi megbízás felmondásakor követelhet-e pénzt az alkusz cég (*risk)?

Figyelt kérdés

Az alábbi link elolvasása után lettem tanácstalan ez ügyben: [link]


Két esetben is aktuális:


1. Édesapám tavaly két nappal lekéste a kgfb díj befizetését (természetesen az Ő hibája volt) és így törölték biztosítását (mindez persze csak az év végi váltásnál derült ki, hogy nincs élő szerződése, habár a biztosítónál váltig állították, hogy értesítették (a díjat persze, nem utalták vissza)). Az idei évre üzembentartó váltás történt és egy másik biztosítónál (nem az alkusz céggel, hanem személyesen a biztosítónál) lett megkötve a kgfb, így már érvényes szerződés van az autón. Ezek miatt akarjuk visszamondani a megbízást az adott cégnél, hogy ez év végén újra lehessen megbízást adni, a már új adatokkal (akár másik alkusznál is).


2. Egy másik autó már 1 éve a forgalomból is ki van vonva, ideiglenesen. Ez, díj nemfizetés miatt szűnt meg, de azóta sincs használatban és valószínűleg már nem is lesz.


2014. márc. 12. 08:38
 1/6 szántóvető ***** válasza:

érdekes eset.ha díjnemfizetés történik akkor automatikusan megszűnik a biztosítás,az általad linkelt törvény pedig erről nem rendelkezik!

tehát szerintem nem kell fizetni a pontatlan törvényi szabályozás miatt.

2014. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
azt elárulod hogy miért kellett alkusz cég egy kötelezőhöz?a neten tájékozódsz,kiválasztod a legszimpatikusabbat oszt jónapot.
2014. márc. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tisztelt szántóvető!

Mert kitöltöttem az adatokat, kiválasztottam a legjobbat; 'oszt' jó napot. Mindent ők intéztek ezután.

2014. márc. 12. 09:32
 4/6 anonim ***** válasza:
tudomásom szerint ezeket az alkuszokat a biztosítók fizetik, nem az ügyfél
2014. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 2. autót szinte már biztos hogy nem fogjátok használni mert gyűlik rá a fedezetlenségi díj. Tehát ha újra szeretnétek használni akkor kéne jó sokat perkálni.

Ja és ideiglenesen csak max 6 hónapig lehet kivonni, utána visszahelyeződik. Tehát még teljesítményadót(régen súlyadó) is kellene fizetni utána.

Szerintem jobban járnátok ha eladnátok SZVSZ

2014. márc. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szántóvető ***** válasza:
"visszahelyeződik"-ez nem így van,én a b10-emet vesztettem el késvefizetés miatt,ideiglenesen kivonták,3 év múlva adtam el a kocsit de a kivonás után többé már teljesítményadót nem kellett fizetni és a biztosító sem zaklatott.
2014. márc. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!