Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen arányban legyen tulajdo...

Milyen arányban legyen tulajdonos a férjem az új lakásunkban?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy lakást tudunk venni. Örököltem egy víkendtelket és annak az eladásából összejött 4,6 millió forint. A maradék 400 ezer forintot, a férjem és én tettük félre, úgy, hogy takarékoskodtunk. Tehát a kettőnk fizetéséből spóroltuk, kb. ugyanolyan arányban. Van értelme annak, hogy a férjem is valamilyen arányban tulajdonostárs legyen az új lakásunkban? És milyen arányban? Az ügyvéd majd elmondja, hogy mi a célravezető, de addig is szeretnék előre tájékozódni. Véleményeket várok.
2013. máj. 26. 18:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
A férjed a szerencsétlen nem? Akkor nem közös a tulajdon? Vagy nem annak kéne lennie? Az már messze nem jó ha ilyen kérdést fel kell tenned...
2013. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mi bajod van?
2013. máj. 26. 18:38
 3/20 anonim ***** válasza:
Többnyire ezt úgy szokták,hogy 50%-50%....de ha te már ezen gondolkozol mert a 4,6 millió a te örökségedből ment ami a te pénzed akkor lehetne pl úgy is,hogy 75%-25%.... meg rengeteg ilyen lehetőség van. Ezt nektek kellene tudniaísssssssssssssssss
2013. máj. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%
50-50 % Így fer.
2013. máj. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Pénzügyekben nincsen barátság és nincsen szerelem. Egyébként tisztelem és becsülöm a férjem, de egy esetleges válás esetén nem mindegy, hogy ki mit vitt a házasságba.
2013. máj. 26. 18:53
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Bizony hogy fel kell tenni az ilyen kérdést is .Ha most

jól számolok 200 e forint ami közös .Ez nem összeg a mai világban már .Ez a te magánvagyonodból van,a férjed is

megérti .Legyen a lakás a neveden,hisz úgy is együtt lakjátok.A probléma ugy is csak egy válás alkalmával adódna ,de ilyen esetben már akkor sem adódik.

Soha nem lehet tudni mit hoz a jövő .

Sok olyan dolgot hallottam,ahol egyik napról a másikra változott meg a családi helyzet. Nem hiszem hogy ezért a férjed neheztelne .

2013. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
4 es ,már miért kellene felezni.Bizony nem úgy tisztességes ez.Tökéletesen osztom az erre érkező kérdező válaszát .Egy válásnál már nincs haverság,ott már másról szól minden .Ez nem tisztesség kérdése.Egyszer matematika már .Ez akkor már nem ugy müködik .
2013. máj. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ne engedj az érzelmeknek,itt nem erről van szó.

6-7 voltam . Nálunk most pontosan erről van szó .

2013. máj. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
4%

És tök normális dolog a házasság alatt arra gondolni mi lesz majd a válásnál... aha.

De tényleg jobb lesz nektek ha csak a te neveden lesz a lakás, a fele-fele megoldás maradjon a normális pároknak.

2013. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
nem csak én írtam az 50-50%-ot,de engem különösebben nem érint. A kérdező dolga! Csak válaszoltam,a feltett kérdésre. Ennyi. (4es )
2013. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!