Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vidéki kertesből pesti külváro...

Vidéki kertesből pesti külvárosi lakásba. Milyen előnyei lehetnek a kertessel szemben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a családi háznál nincs megfelelőbb egy család számára, de úgy néz ki, mégis a lakást kell választanunk.
2014. ápr. 4. 11:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ami elönye lehet, hogy olcsóbb, de ezen kivül csak hátránya van.
2014. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Annyi biztos, hogy kevesebbet kell majd tankolnunk, rövidebb ideig tart beérni a munkahelyre és a gyerekeknek sem kell olyan korán oviba menni.
2014. ápr. 4. 11:47
 3/14 anonim ***** válasza:

Olcsóbb, nem kell időt és energiát áldozni a kertre, udvarra, kerítésre, miegymásra... Ezzel együtt semmiképp nem laknék lakásban, de van, aki kifejezetten azt szereti.

Aztán egy magasabban levő lakásból esetenként hangulatos a rálátás valamire, ez totálisan esetfüggő... De ezeket leszámítva inkább hátrányokat tudnék sorolni, főleg a saját szemszögemből, nem tudnék lakásban élni, éltem ott eleget. Kényelmes és szép lehet, de én más típus vagyok. Viszont a ház rengeteg pénzt, energiát, időt tud beszippantani, főleg, ha az ember alakítgat, építget...

2014. ápr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Társasházi lakás: zajos, koszos lépcsőház, nem működő lift, éjszaka ordibáló részeg szomszéd, gyereksírás, minden áthallatszik. Közös költség a rezsi mellett. Ha van a házban olyan, aki se közös költséget, se rezsit nem fizet, a többieknek kell összedobni, vagy pl. kikapcsolják az egész házban a gázt. Ha meg akad egy igen idős lakó, vagy részeges, aki felgyújtja vagy felrobbantja a lakását, neked is odavész mindened. Családi házban a magad ura vagy, bérházban vagy társasházban soha nem lehetsz.
2014. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Előnyöket kérdeztem! Köszönöm!
2014. ápr. 4. 18:18
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek olyanok, akkor nehéz ezeket felsorolni...
2014. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sokan laknak lakásban és nem halnak bele! Sőt, még boldogan is lehet ott élni.


Elég baj nekem, hogy ilyen helyzetbe kerültem, nem kell még rontani rajta :P Aki nem tud előnyt, az ne írjon.

2014. ápr. 5. 09:20
 8/14 anonim ***** válasza:

"Sokan laknak lakásban és nem halnak bele! Sőt, még boldogan is lehet ott élni."


Persze, sokan laknak ott, egy részük eleve ott nött fel, és nem ismer jobbat, ezért nem zavarja. Belehalni te sem fogsz, de jó sem lesz. Viszont olyan valakiket nem ismerek, akik a panelban boldolgok is, legfeljebb akkor, ha az életüket kitölti a TV-sör-zabálás, ehhez tényleg nem kell más.


Mellesleg akármit is írna bárki, attól te még nem fogod magad jól, meg boldogan érezni. Sokkal értemesebb, ha elfogadod a realitást és nem várod el, hogy ott jó legyen. Ugyanis ha megpróbálod magad meggyözni, akkor annál nagyobb lesz a csalódás.

2014. ápr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pesten és Budán is vannak nagy kertvárosok (nem lakóparkokra gondolok), ahol elfogadható áron kaphatsz kertes családi házat. Biztosan fel kell újítani vagy kifesteni, busz mindenhol van (sok helyen villamos is), semmi hátránya nem lesz.
2014. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
10M nem elég Pesten semmilyen házra. Ahol lenne ennyiért, onnan meg messze van a munkahely.
2014. ápr. 5. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!