Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Pesti panelből vidéki házba?...

Pesti panelből vidéki házba? Szokjam meg? Nem parasztosodok el?

Figyelt kérdés

Szóval volt egy tökéletesen felújított panellakásunk, álom-konyhával, klassz fürdővel, klassz volt az egész csak szűk, semmi probléma nem volt vele soha, kb kulcsrakész volt, csak lakni kellett benne, enni-inni aludni. Kényelmes volt. Elég jól ment a tanulás is ott meg a társasági élet a barátokkal, csak aludni jártam haza.


Nos azóta paradigmaváltás történt, a barátnőmhöz költöztem egy elhanyagolt vályogházba. Van kutya, van kert, padlás, egér, nagy a ház meg minden, szóval jó is, de kicsit rossz is minden, szóval nem tökéletes.


Kicsit olyan érzésem van mintha lecsúsztam volna, mert az itteni környezet sosem fog olyan komfortot nyújtani mint a belvárosi lakásunk és az utazás is nehézkes, de nem biztos, csak aggódom. Gondolom ide is építhetünk a saját házrészünkbe a barátnőmmel álomkonyhát, de szerintem diákként nem tudunk versenyezni a szüleim 5-6 éves munkájával. Szóval félek, hogy ezzel az egésszel beúszom egy egyszerűbb életbe és az egész úgy is marad. Ráadásul itt lebeszélnek mindenről. Mindent magam csinálnék meg de itt úgyis jobban tudják... és amúgy tényleg. Ez pedig egy csomó bennem levő potenciált egyszerűen rövidre zár és csak ülök mint egy majom. Mert a kertet majd tavasszal, ezt majd akkor, ezt majd az ismerős csinálja, erre nincs pénz, ahhoz ne nyúljunk.


Otthon meg minden tökéletes volt.

Szóval, vidéken élőktől kérdezem, hogy szokjam még és idővel jobb lesz, vagy minden ilyen szar marad mert túl nagy a ház és egyszerűen nem lehet rendben tartani csak egy élet munkájával? Mondjak le a külföldi nyaralásokról, utakról, mindennapi bulikl mert ha ide egy lakható részt akarok 4-5 évem el fog vele menni?


2014. febr. 15. 21:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Hallottam valahol, hogy a kertes ház az élőhely, hanem életforma. Sokkal több gond van vele, mint egy panellakással, az biztos.


Mire valamelyik részét kicsinosítod, egy másik része leromlik. És ott vannak még a különféle operatív tevékenységek, amikkel a kert jár. Az, hogy miről kell lemondanotok, természetesen annak függvénye, hogy mennyi a jövedelmetek...

2014. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Te menj vissza a panelbe. Ezzel a hozzáállással nem fogod bírni a "paraszti" életet.

Egy kertes házban élő (kutyákkal, néha-néha egérrel)

2014. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Most nem az a baj. Sok a kosz is, hiigéniailag sem megfelelő. Amúgy viszont nem hiszem, hogy leromlik, ha normálisan meg van egyszer csinálva.


Jövedelmünk nincs. Majd lesz. Én úgy gondoltam ezt a családi házba költözést, hogy majd akkor, ha összejön pár millióm, hogy kicsinosítsam.

2014. febr. 15. 21:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ember.A panel a szüleid munkája, a kertes ház a barátnőd szüleié.. és mit tettél le te bármelyik asztalra? Ha annyira nem tetszik, akkor ketten béreljetek ki egy luxus-álomlakást.
2014. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
Márpedig a lehető legjobb dolog történt veled. Panellakáshoz képest bármilyen más megoldás tökéletes!
2014. febr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek van pöpec lakása nem neked bocs.


Pozitív, hogy magad akarsz sok mindent megcsinálni, de te sem gondolod, hogy Februárban nekiállsz kertet művelni? :D Vidéken élek és mindig van mit csinálni egy házon, vagy körülötte, viszont ez az elfoglaltság nem teszi ki az időm 20% sem. Nem kell lemondani semmiről, de ha nem akarod akkor nyögés a vége. A lecsúszásról meg eddig NEKED nem volt lakásod, most lett egy házad. Szerinted? Szeretnék én is lecsúszni így.

2014. febr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egy családi házból költöztem panelbe. Hiába volt szép, kényelmes, de "bezárva" éreztem magamat és a családom is. Ha a gyerekek a szabadban akartak játszani, akkor egy felnőttnek velük kellett menni. Vagy ha mi akartunk a falakon kívül mást is látni, akkor el kellett menni otthonról.Hallgathattam a szomszédok zajait, mindig akadt egy lakó, akinek a kutyája naphosszat, vagy éjjel is ugatott. Vagy valamelyik veszekedett valamiért

Örültem, amikor újra családi házba költözhettünk. Csak kilépek az udvarra, már zöldet látok. Télen az ablakból figyelem az etetőre jövő sok kis madarat. Tavasszal, nyáron pedig jól esik az a mozgás, amit a kertben csinálok. A szomszédokkal vagy az utcabeliekkel jó viszonyban vagyunk. De csak akkor beszélgetünk, ha összetalálkozunk. Barátok is nyugodtan jöhetnek hozzánk, senkit nem zavar, ha hangosabban vagyunk. A gyerekeim is nyugodtan hangoskodhatnak a haverjaikkal.

Szabadabban, emberibb módon élhetünk, mint egy panelban.

2014. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 acelsziv ***** válasza:
33%

6: Dehogynem állna neki a kertnek :D Panelproli, aki eddig földet max cserépben látott. Ráadásul apuciék elkényeztetett kisfia

Kérdező: Menj inkább vissza a nyúlólba. A vidéki élet nem neked való :D (Mekkorákat röhögök rajtad, te jó ég ha hallanád :D )

2014. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A leírásból erősen érződik a média által közvetített reklámok, bulváros, bújtatott agymosás hatása. Olyan, hogy álomkonyha: kereskedelmi reklámfogás, újonnan keletkezett szó, aminek az a mögöttes tartalma, hogy vegyél, vásárolt, csináltass mindenfélét, ami sok pénzbe kerül. Klassz fürdő: csillog, villog, króm, meg csempe, jakuzzi és firlefranc. Szóval a külsőség kizárólag. A funkció az sehol. Főzni "álomkonyhában" sem lehet jobban, mint fatüzeléses sparhelten, tisztálkodni meg nem lehet jobban csempézett fürdőszobában sem, mint kerti zuhany alatt. Szóval le kell faragni a felesleges flancot és helyükre kell tudni tenni a dolgokat.
2014. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem az enyém a ház, csak egy házrészt újítunk fel a barátnőmmel, az pedig elvileg az övé, de sok munka lesz vele, jelenleg rosszabb mint egy putri. 5 év minimum mire abból tényleg garzon lesz és így is esélyes, hogy úgy felnyitják majd a helyi cigányok mint egy szelencét, mert még nincs rendes kerítés a nagy telkükön.
2014. febr. 15. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!