Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan kell alkudni?

Hogyan kell alkudni?

Figyelt kérdés
Ingatlanostól vesszük a házat, de a tulaj is ott lesz. Már egyszer láttuk nagyon tetszik, most másodjára (szülőkkel) megyünk, de most már szeretnénk az árra is kitérni. 20m árulják mi 18 ért szeretnénk meg venni mert elég sokat kell még rákölteni (fűtés, ablak csere, festés, konyhafelújítás, átrendezés stb.) Ingatlanosnak kell mondani, hogy mi 18m gondolunk csak érte? vagy a tulajdonosnak? Fogalmam sincs az egészről valaki segítsen!!!

2014. ápr. 12. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Függ attól, hogy mennyi a kp. Ha Van 16-17 milla kpban akkor elképzelhető odaadja annyiért is ha kiteszedneki az asztalara. Minimum 10% ot lehet alkudni pláne ha rosszabb állapotú. Előtte hozzátok szóba, hogy sok mindent kell újítani stb.....
2014. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly tanultam meg alkudni. A menete a következő. Az ingatlanirodában kell tartani az ártárgyalást, ahol ti is mondtok egy árat, az eladó is, aztán ők is, ti is lefelé mentek, végül az egymáshoz közeli összegben meg lehet egyezni. Százezrekkel kell játszani, pl. 19,5, 19,2, vagy 18,5 stb.
2014. ápr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: én eladóként voltam hasonló helyzetben, kénytelen voltam elfogadni a telekárat, annyira rossz volt a ház. De mert se csatorna, se gáz nem volt a telken belül, elfogadtam az ajánlott árat. Ahol vevő voltam, ott nem volt alkú, az eladó kizárólag készpénzes vevőt várt, azt se bánta, ha kevesebbet kap érte, mert szorította a devizahiteles határidő. Rengeteg vevőből csak nekem volt készpénzem, így ez a kis paradicsom az enyém lett.
2014. ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor ott helyben el sem tudom ezt intézni? Most megyünk másodjára, ott a háznál nem lehet ezt elintézni, be kell menni az irodába?
2014. ápr. 12. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy el lehet a háznál is
2014. ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!