Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladnátok így az ingatlanotokat?

Eladnátok így az ingatlanotokat?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok,ki mennyire rugalmas,vagy esetleg mennyire elvetemült az én elképzelésem.

Házat szeretnénk vásárolni,de jelzálog (nem a mi hitelünk) van a lakásunkon.

A lakásunk 11 milliót ér,a ház 18milliót!

Van 3 millió készpénzünk illetve 4 millió hitelt vennénk fel.

A lakásunkra van vevő.

Tehát lefizetnénk 7 millió előleget,a tulaj pedig ügyvéd előtt,lepapírozva meg minden,a nevünkre íratná az ingatlan.

A bank 1-2 hónap alatt átterhelné erre az ingatlanra a jelzálogot és akkor el tudnánk adni a lakásunkat és ki tudnánk fizetni a fentmaradó 11 milliót.

Az adott házat vagy 5 éve nem lakják és hiába hirdetik nem tudták még eladni.

Én nagyon szeretném azt a házat.

Ti aggódnátok így belemenni egy üzletbe?

Ügyvéd előtt lepapírozva meg minden?

Köszönöm a válaszokat!


2014. máj. 23. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az eladó belemegy és a ti lakásotokra a vevő ügyvéd által ír egy vételi szándéknyilatkozatot amiben benne van ha visszalép a vásárlástól akkor csenget valami súlyos összeget kártérítésként.
2014. máj. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha hitelt veszel fel, azt a Bank ráterheli az ingatlanra. De még egy jelzálogot nem fog engedni.

Keress egy jó ügyvédet, és érdeklődj a bankokban is.

2014. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Probléma:


A ház tulajdonosai miért engednék , hogy 7 millió lefizetése után a nevetekre kerüljön a házuk , miközben nem fizettétek ki a teljes vételárat ?



Miből gondolod , hogy el tudnátok adni a saját lakásotokat rövid időn belül ?


Mennyi hitel van a lakásotokon ?

2014. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!