Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit kell tenni költözéskor a...

Mit kell tenni költözéskor a régi lakás számláival, átalányokkal? Le lehet mondani?

Figyelt kérdés

Valószínűleg még nyáron elköltözünk. A mostani lakásunkban átalány a gáz és a villany is. Milyen bejelenteni valóm van a szolgáltatók felé? Ha mi elmegyünk, üres lesz a lakás, nem költözik más a helyünkre, nem lesz fogyasztás.

Jól tudom, hogy az átalányt akkor is fizetni kell? Vagy költözéskor le tudom mondani, leállítattni az órákat? Hogy megy ez?


2014. jún. 8. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Némileg hiányos a kérdés a pontos megválaszoláshoz.Kinek a nevére van írva a fogyasztásmérő óra ? Ha nincs fogyasztás, akkor is van készenléti díj, rendelkezésre állási díj stb. A mérőórákat le lehet kapcsoltatni, ki lehet köttetni, de az újbóli üzembe helyezésnél igen bonyolult tortúrán kell végigmenni, mert újra meg kell terveztetni a mérőóra helyét, bekötését, és be kell köttetni nem kevés összegért. Emiatt pontosan ki kell számolni, hogy mi éri meg jobban.
2014. jún. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Férjem nevén vannak a mérőórák. Eladni még nem adtuk el a lakást, de már költözünk, ezért marad üresen addig, amíg el nem adjuk. Kiköttetni nem akarom, tudom költséges lenne az újrakötés az új tulajnak. De ha egy évig nem adom el, akkor addig fizetem a készenléti díjat?
2014. jún. 8. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel a lakás a tulajdonodban marad, leolvasod az óraállásokat, bemész személyesen a szolgáltatóhoz és bejelented, hogy elköltözöl, a lakás üres lesz és szeretnéd rendezni a számláid. Akkor ott helyben elszámolnak veled, vagy te fizetsz be különbözetet, vagy ők fizetnek vissza neked. Azt célszerű előzőleg ellenőrizni, hogy ki fizet kinek. Ahol neked marad fenn fizetni valód, ott inkább fizesd az átalányt addig, amíg 0-szaldós nem leszel a szolgáltatóval. Miért fizetnél be egy nagyobb összeget, ha nem muszáj? Az új levelezési címet minden szolgáltatónál add meg. Az órákat nem fogják leállítani, amikor odamész körül nézni, ellenőrizni, akkor valami minimális fogyasztásod biztosan lesz. Van olyan szolgáltató, akinél viszont a szemétszállítást teljesen le lehet mondani átmeneti időszakra (pl. A.S.A).
2014. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Akkor majd érdeklődöm a szolgáltatóknál.

Még egy kérdés... közösköltséget költözés után nem kell már fizetnem ugye? (Egyébként ebben van a szemétszállítás díja. Társasház.)

2014. jún. 8. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Kikapcsoltathatod a gázt, villanyt a lakásban, de ennek elég magas a visszakapcsolási díja. Ha ezt nem teszed, akkor fizetni kell havonta a készenléti díjat. Közösköltséget fizetni kell mindenképpen, ha üres a lakás 100 évig, akkor is, amíg csak a tulajdonotokban van.
2014. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Társasházi lakást a közös költség miatt nem érdemes üresen hagyni. Bár nem tudom, hogy ez nálatok mennyi. Javaslom, hogy próbáld meg kiadni, de azzal az információval a bérlő felé, hogy a lakást árulok és csak addig bérelheti, amíg nem találsz vevőt.
2014. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha nem kötteted ki, akkor az alapdíjat mindenképp kell fizetned, de az néhány száz forint. A közösköltséget is kell fizetni, az nem attól függ, hogy lakik-e ott valaki, hanem tulajdonhányadra van kiszabva, nem lakók száma szerint. Szerintem is add ki egy megbízható embernek, ismerősnek.
2014. jún. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!