Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Komolyan vannak Magyarországon...

Komolyan vannak Magyarországon olyan családok, emberek, akiknél az efféle ingatlanok "jó/felújított" kategóriába tartoznak?

Figyelt kérdés

Pár példát linkelnék, hogy mikkel találkozom itt az oldalon, amiket jó fogásnak tartanak bizonyos emberek, és úgy gondolják, hogy ezek nem felújításra szoruló, erősen lelakott épületek:

[link]

[link]

[link]

[link]


Tényleg vannak emberek, akik még ennél is rosszabb körülmények között élnek?? Akiknek ez jó színvonalnak számít? Segítsetek megérteni, hogy hogy nem látják, hogy beleölik a pénzüket egy düledező romhalmazba....:(


2014. jún. 24. 13:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Sose hasonlítsátok a vidéki ingatlan árakat a Budapestihez(és agglomerációjához) és agglomerációjához.Nincs értelme. Mindig a helyi árakhoz kell nézni a kiszemelt ingatlant és annak minőségét...az árakat sok minden befolyásolja pl.város v. falu,munkalehetőség,méret,és nem utolsó sorban a piac...Persze mindenhol vannak elszállt árak...
2014. jún. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Ahol mindenhová betörnek, ott ilyenek az árak. [link]
2014. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nem feltétlenül! Apukám 19 milláért árulja a közepes állapotú 3 szintes családi házat! 5 szoba + nappali, 2 fürdő, 2 wc, garázs, szép-gondozott kert stb. A kutyának nem kell, pedig még az utcában is csak egy betörésről hallottunk nagyjából 20 év alatt. Lent vannak a piaci árak, kb. 16-17 lenne jelenleg a reális ára, de már nem akar engedni belőle az édesapám, mert eleve 22-ről indult. Az élete munkája, és nem érti meg, ha most enged az árból, ő is kevesebbért kapna magának kisebbet.


Kérdező! Nekünk van egy hétvégi házunk, ami külterületen található! Ha látnád, hogy milyen "házakban" laknak ott egyesek, akkor megállapíthatnád, hogy az első link, egyáltalán nem rossz vétel. VAn, ahol nincs bekötve víz, kútból , kinti zuhanyozót használnak. Van olyan épület, ami inkább ól vagy pince, de otthon semmiképp. A postás nem jár arra, közvilágítás csak az utca feléig. A mi könnyűszerkezetes hétvégi házunk palota némelyikéhez képest!

Hidd el, hogy sokan ettől sokkal rosszabb állapotban lévő ingatlanban élnek. Sőt, van aki rossz állapotú panelban lakik.

Ha lenne egy ilyen állapotú és ilyen áru ingatlan itt, mint az első linkelt, akkor én bevállalnám. Szépen lassan felújítanám, mert arra a vásárlás után már nem maradna lóvém. Amiket felsoroltál (csövek, nyílászárok, stb) mind kibírna 1-2 évet, nem annyira lenne ez rossz ház. Mondjuk Komlóra nem költöznék, az más kérdés..

2014. jún. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy és mit dolgozol? Otthon élsz vagy külön lakásban?
2014. jún. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, szörnyű ezt hallani :( Én bár panelban nőttem fel, belülről felújított és modern volt (igaz, sokat dolgoztak rajta a szüleim), tehát számomra az ilyesmi annyira, de annyira sokkoló... a nagyszüleim gyerekkorából hallottam csak ilyen történeteket, hogy nem volt víz vagy áram, és a kútról kellett hozni (már nem az áramot ugye:D). Vagy hogy valakinek bent lóg a fürdőkád felett a bojler, csövek mindenfele kiállnak a falból...


elképesztő, hogy vannak, akik ebben az évszázadban még így élnek!

2014. jún. 26. 02:13
 26/30 A kérdező kommentje:
Németországban dolgozom irodában idegen nyelvekkel. Húszas éveim végefele járok. De Magyarországon nőttem fel (és végeztem egyetemet), nagyvárosban, ahogy írtam, panelban. Az első otthoni "lakásom" is panel volt (albérlet). Most családi házban élünk itt kint.
2014. jún. 26. 02:16
 27/30 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy leírtad! De azt nem értem, hogy a bojlerrel mi a gond? Van olyan is, hogy azért nem tudja /akarja elrejteni, mert nincs hova, a csöveknél pedig biztonságosabb, ha nem építi a falba, mert egy belső csőtörés nem éppen jó móka.

Unokatesómék egy parasztházat vettek, azt újították fel. Na pl. a bojler nekik is elöl van, nem külön helyiségben és a csövek is, de ez engem egyáltalán nem zavar. Ettől függetlenül szép a csempe, normálisak a nyílászárók stb.

Még annyit, hogy amikről írtam az nem eldugott faluban található, hanem K-E megyében.

2014. jún. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 gomzoli ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, azért különbséget kell tenni igénytelenség- és pénztelenség között is.

Igénytelen az, akinek anyagilag módjában állna az életkörülményein változtatni, és szebbé tenni, de nincs rá igénye. Ilyen emberek járnak 5 milliós autóval, de a ház faláról lepotyog a vakolat.

A másik, akiknek volnának (vannak) vágyaik, elképzeléseik, de a havi 120 ezer Ft-os összbevétel határozott korlátokat szab abban, hogy mit lehet, és mit nem. Nem feltétlenül tetszik az illetőnek, hogy a boiler ott van, ahol és hogy a csövek a fal mentén ronda látványt nyújthatnak, de ennek a megváltoztatása kb. 3-6 havi komplett bevételükbe kerülne. Sokaknak még az a 20-30 ezer Ft is gondod és többhavi spórolást jelent, hogy megvegyenek annyi falfestéket AZ OLCSÓBBIKBÓL, hogy aztán maguk kifesthessenek vele.

Én még jól emlékszem erre az időkre, mielőtt 12 éve Németországba költöztem, így éltünk! Nem szabad ezért lenézni azt, aki így él, csak mert nincs lehetősége másra!

Az igénytelen réteg az más téma, de azokat nem csak a szegények sorai között találod. Épp a minap láttam egy fickót, E350-es Mercivel állt be az udvarára, úgy rugdosta a rozsdás kaput, hogy kinyíljon. Mert a 10 milliós autó mellett nincs rá "aprója", hogy megjavíttassa, és lefestesse. Vagy egy ismerősömék, akik abba fektették a pénzüket, hogy 3 panellakást is megvegyenek, de amelyikben laknak, még az eredeti 40 éves linóleum van a fürdőben és a wc-ben, képzelheted, milyen gyönyörű. Miután tönkre ment a lámpa foglalata a fürdőjükben, megoldásként feltett egy csipesszel rögzíthető asztali lámpát (kb. 2000 Ft) a tükör előtti polcra. Ez másfél éve ugyanígy maradt...

Na ez, ami igénytelenség!

2014. jún. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem lenézem, sajnálom! Iszonyatos, hogy milyen szegénység van az ország bizonyos részein, rétegeiben...


Az egyetlen, amit talán "lenézek" az a vakság: ha valaki szemmel láthatóan rossz állapotú dolgokról állítja váltig, hogy kitűnőek / aki ennél jobbat igényel, az "sznob". Ez is csak azért mérgesít sokszor, mert ugye "olcsó húsnak híg a leve". Ha valami berendezésileg, szerkezetileg olcsó/saját tákolmány (most nem azokra gondolok, akik egykét felújítási munkálatot megfelelően el tudnak látni, hanem azokra, akik önjelölt tetőácsok és kőművesek egyben, de emellett minden egyebet is "jobban" megoldanak, mint bárki más), az pont addig is tart általában. 1-2 évig. Az bosszant, ha a hosszútávú megoldást fellengzősnek titulálják, mert jó a rövidtávú is. Pedig az utóbbi az évek folyamán sokkal több bosszúságba és munkába, pénzbe kerül, mintha valamit rögtön megfelelően oldunk meg.

2014. jún. 26. 12:46
 30/30 anonim ***** válasza:
Nem fiatal ismerősünk egyszerűen nem tudott mit kezdeni a 76 éves, rossz állapotú, nagy házával. A családja mindig nehezen élt, édesapja korán meghalt, HÁROMSZOR húzták le a bőrüket "örökösödési illeték" címén. Felújításra nem volt pénz, a tetőre felvettek hitelt, az beszakadt egy nagy viharban. Tapétával mentették meg a stukatúrt. De amikor egyedül maradt, már nem tudta rendesen becsukni az ablakokat, nem volt működőképes fürdőszoba, konyha, tűzhely, fűtés. A végén elfogyott a türelme, egyszerűen eladta telekárban és vett egy kicsi, de jó házat. Nem az igénytelenség, hanem a pénztelenség miatt élt ilyen mostoha körülmények között.
2014. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!