Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hová érdemes költözni Pest...

Hová érdemes költözni Pest megyén belül?

Figyelt kérdés

Kisvárost keresünk, 20-40ezer fő lakossággal. Legyen iskola, posta, ruhabolt, vendéglátók, szép környék, nyugalom, kedves emberek, munkalehetőség. Tudom, ezek nagy igények, de a jelenlegi lakhelyünkön nem merünk családot tervezni, ingatlant venni se nagyon éri meg, mert minden csak megy lefele.

Olyan kisvárosba szeretnénk költözni, ahonnan van közvetlen járat Budapestre, nincsenek romák (max rendesek), és nem öregek teszik ki a lakosság 99%-át. Egyszóval fejlődő legyen.

Északi vagy nyugati oldalon lenne jó, mert keleti oldalon lakunk, és szeretnénk megszabadulni a sok itteni rosszindulatú ismerőstől, családtagtól.

Ha tudtok ilyen helyet, leírnátok nekem a tapasztalataitokat? Nem baj, ha nem ott laktok, az is jó ha hallottatok róla, minden infónak nagyon örülök.



#ingatlanvásárlás #költözés #nyugodt környék #fejlődő kisváros
2014. júl. 3. 19:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát amit én tudok ajánlani, az Szentendre, Leányfalu. Lehet normális áron is kapni ott házakat, és van ott minden.

A hátránya annyi, hogy onnan a hévvel kicsit hosszú az út.

A többi kissebb várost amit ismerek, azt nem merem ajánlani, mert egyik se jó... Szigetszentmiklós, vecsés, gyál... ezek nem az igaziak.

Esetleg még a XXI. kerületi kertvárost ajánlom, mert onnan, fél óra a belváros, és elég jó minden szempontból. Igaz viszonylag drágábbak a házak, de ki lehet fogni jókat. Én pl itt élek, és szeretem nagyon.

2014. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én fél éve lakom Leányfalun, nagyon jó csendes hely. Gyakorlatilag három település épült össze, csak a névtábla árulja el, hol a határ. Szentendre is jól ellátott hely, de a másik kettő (Leányfalu és Tahitótfalu) is jó hely. Vannak boltok, faluház, könyvtár, posta, iskola, termálstrand, gazdabolt, minden beszerezhető egy körön belül. Romákat nem nagyon látni, idősek vannak, de mert nagyobb telkeken vannak a házak, ha nem akarod, a szomszéddal se muszáj kapcsolatot tartani, de vannak kisgyerekes fiatalok is. Eredetileg téglából épült hétvégi házakat építettek át szigetelt családi házakká, de a hegyoldal a jó, a dunai árvízveszélyes. Minden házban van beépített biztonsági rendszer!Víz, gáz, villany, az alsó részén csatorna is van, fent ősszel építik ki. 11-es úton sűrűn járnak a buszok, 40 perc a Városkapu (3-as metró), de lehet HÉV-re is átszállni Szentendrén. Ez a Dunakanyar nyugati oldala.
2014. júl. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2014. júl. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2014. júl. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék faluba költözni, hiszen ott mindenki ismer mindenkit, ha akarjuk, ha nem. Nem lehet hova menekülni a pletykák elől. Nagyon szép házakat linkeltetek, de ezek borzasztóan drágák, nem tudom miért vannak így felértékelve.
2014. júl. 4. 10:13
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennyiért keresel? Ezek Szentendrétől Visegrádig NEM faluk. Kiemelt üdülő- és lakókörzetek, kivéve a Szentendrei-szigetet, de ott nincs semmi, még a közlekedés is elég gyér. Egyébként ott jóval olcsóbbak a házak. Vagy ott van Horány és Surány, egyre többen laknak ott.
2014. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Horány: Tesco Dunakeszin, a komp folyamatosan jár és jóval olcsóbb. A komphoz buszjárat is van. [link]
2014. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2014. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
0%

Én Felsőpakonyt tudom ajánlani.

Ez egy nagyon kis otthonos hely 5000 fővel.

Nem is olyan paraszti kis tanyás falu, nem fog a Marinéni tojásokat hozni neked és elpletykálni hogy miben járkál a szomszéd Irénke :)

Inkább egy kicsit modernebb és jómódú hely.

Van itt: ovi suli gyerekorvos bolt vonatállomás templom állatorvos és satöbbi jóság. Munka a faluban kevéske de egy 5km van tőle Gyál ami nincs olyan messzi bicóval bejárni munkázni (Gyál már egy közepecske város) gyerekeknek tökéletes hely hisz nagyon othonos és hajléktalanok nincsenek (én ott soha nem láttam csavargókat, sokáig laktam is ott)!

A forgalom csekéjke de az utak így is szépek.

Az autópálya is közel van ott az M0 ha elhagyod a falut és elfordulsz Gyál felé. Elhelyezkedése nagyon jó hisz BudaPestre is gyorsan eljuthatsz vagy az autópályán lévő ósanba/teszkóba :D

Felsőpakony - ezt írd be google térképbe!

2014. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Felsőpakony? A nem napon barnult falu?! Ahová átjárnak az ócsai hasonlók? Ahol még a vasúti megállót is elhordták a fémbegyűjtők? Ahol életveszélyes sötétben leszállni a vonatról? Na ne...
2014. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!