Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes panel lakást venni?

Érdemes panel lakást venni?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy csak kb. 100 évre tervezték őket?
2014. júl. 11. 18:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ja és plusz ebből az összegből valamennyi (azt nem tudom mennyi), de megy a ház megtakarítási alapjába, amiből ugye a különböző javításokat végzik. Szóval szerintem ez nem vészes.
2014. júl. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
És hangsúlyozom még egyszer, ez a ház szigeteletlen, míg a panelház szigetelt volt. Ráadásul ott műanyag nyílászárók voltak, itt meg egyelőre régi ablakaink vannak. A konvektorok hatásfoka meg valahol az 1/3 körül lehet (a hőerőmű hatásfoka ezzel szemben nyilvánvalóan magas a mérethatékonysága miatt), valamint az egyik oldalon nincs szomszédunk, tehát arra extrán távozik a hő. Mindezek ellenére olcsóbb a fűtés úgy, hogy melegebbet tartunk itt télen, mint ott tartottunk. Azt hiszem ez a távhő csodája...
2014. júl. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ok, akkor közös költséggel ennyi. Nálunk a közös költség 5 ezer körül van, amiben benne van a szemétszállítás is 2 főre. Feltételeztem, hogy 50-60 közötti lakásban laktok, ezért mondjuk legyen 8 ezer. Akkor marad még havi 16 ezer. Levonunk 4 ezret a meleg víz miatt, marad 12 ezer. Ez már barátságosabb, de még mindig nem drágább, mint az egyedi fűtés.
2014. júl. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
*De még mindig drágább.
2014. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy drágább, mint egy egyedi fűtés, de a komfortérzet is más, mi mondjuk szeretjük a meleget, mi 20 fokban megfagynánk, ilyenek vagyunk. Egy szó mint száz, a lényeg, hogy vannak azért jó panelházak is. Azzal tisztában vagyok, hogy az egyedi fűtésű lakásoknak nagyobb az értéke, éppen amiatt, mert magad szabályozhatod, hogy milyen meleg legyen, itt meg ugye nem megy (most az egyedi mérést nem értem ez alatt). Amúgy igen, 53 nm-es a lakásunk.
2014. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az önálló mindig mindenhol drágább. Nem csak fűtésben, de egy önálló ház is mindig drágább, mint egy ikerház vagy osztatlan közös tulajdonú telken álló ház.
2014. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha olcsóbb lenne a távfűtés azonos hőfokon nézve, akkor valószínűleg azok lennének drágábbak (téglát téglával hasonlítva, mert a panel más okokból is kevesebbet ér), szóval nem csak az önállóság az ok. A házközponti fűtéses lakás is drágább, mint a távfűtéses, nem véletlenül. Igazából a távfűtésnek kellene olcsóbbnak lennie, ha a rendszer jól karban lenne tartva, és nem maffiaként működne.
2014. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!