Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez lehet, hogy átverés?

Ez lehet, hogy átverés?

Figyelt kérdés
Egy kisvárosban hirdetjük kis 2 szobás, 50 nm-es házunkat, hogy nagyobba költözhessünk valahol a környéken. Kb 2 hónapja hirdetem a neten, néhányan megnézegették, de még semmi konkrét. Erre ma jön egy hívás, hogy a környéken van egy nagy házuk eladó és őket meg érdekelné csere kisebbre. Hát el is mentünk megnézni, túl szép, hogy igaz legyen. Egy középkorú házaspár fogadott, akiktől már kirepültek a gyerekek, egyébként nagyon kedvesek, de kb pont úgy néznek ki mint egy olasz maffiacsalád tagjai, és kiderült van mit a tejbe aprítani. Állítólag ezen kívül van 2 lakásuk, és így már luxus havi 600ezret rezsire költeni. Egy hatalmas gyönyörű ház, amilyen kb álmainkban szerepel. Az egyetlen negatívum, hogy elég közel van a vonatsínekhez. Van rajta 5 millió forint hitelhátralék, amit át kéne vállalni. És a gáz ki van "kapcsolva". Merthogy állítólag volt bérlőjük és hatalmas számlákat csinált. De állítólag tartozás nincs rajta. Mikor megkérdeztem mivel foglalkoznak, azt mondták reklám..de most rákerestem a címre és van bejegyezve egy cég, kb ezer dologgal foglalkoznak (építészettől kezdve textiláruk vagy műszaki cikkek kereskedelme, de még javítása is és még egy csomó minden), de marketinghez még csak hasonló sincs. Amikor eljöttünk a páromnak és nekem is rossz érzésünk volt ezzel kapcsolatban. Ők nem hirdetik az ingatlant egyébként, mert annyira nem fontos hogy eladják, máskor meg azt mondja a nő, hogy még idén le szeretné tudni a ház dolgot. Most hétvégén ők jönnek át megnézni a mi házunkat és már rendesen rossz érzésem van, hogy mibe keveredhettünk. Vajon kirabolni akarnak majd, vagy beültetnek az audiba pisztolyt szegezve nekünk, hogy kivegyünk a számlánkon lévő megtakarításainkat? Vagy csak van valami sumákság a házzal amitől meg akarnak szabadulni? Nálam tapasztaltabb emberek jótanácsait szívesen fogadom, mire készülhetünk!

2014. júl. 16. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Á ez valamitől bűzlik.Csoda ház meg bérlő aki nem fizet...

Ha nekik van mit a tejbe aprítani akkor gondolod megengedik,hogy kikössék a gázt? Szerintem ez felejtős,de talán más is hozzászól.

2014. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen fura, de ha azzal lenne valami turpisság, akkor meg miért hívnák rá fel külön a figyelmet? Érted, így 100% biztos utána fogunk járni mielőtt aláírunk bármit is, hogy mi újság a gázzal.
2014. júl. 16. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Én keresnék egy ügyvédet aki ingatlanokkal foglalkozik s rászabadítanám. Ha ő azt mondja hogy minden ok akkor mehet a dolog. Nem aggódni kell hanem ha ott a lehetőség okosan élni vele. Én Budapesten tudok egy remek ingatlanos ügyvédet ha kell privibe írj.
2014. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A leírásból kicsit furcsa, hogy miért akarsz egy olyan házat megvenni, aminek 600 ezer a rezsije?

Én felhívnám őket telefonon, hogy meggondoltam magam, nem érdekel a csere, NE JÖJJENEK!

2014. júl. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Rosszul olvastad.Van még 2 lakás és így a háromnak 600.

(állítólag)

2014. júl. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nagy, de rossz házat szerettem volna eladni. A környékbeli gazdag nem napon barnultak nagyon szerették volna. Elküldték az érdeklődő vevőket! Mérgemben átadtam egy ingatlanos cégnek, kikötve, hogy kiket hozhatnak megtekintésre. Öt hónap alatt adtuk el, egész jó árban. A te "eladóid" nem mások, mint a lakásmaffia emberei! Hazudnak összevissza, van egyáltalán a nevükön tulajdoni lap? Én is azt mondanám, már nem eladó és kész. Persze erőszakosak lesznek, emlegetik a devlát és ordítoznak, de ne engedjétek őket a házatok közelébe! És kössetek szerződést valamelyik ingatlanos céggel, fizetni kell, de a biztonság nekem is megért ennyit.
2014. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nem barnák egyébként, persze attól még lehet valami lakásmaffia dolog. Ma beszéltem ingatlanos ismerősömmel, aki azt mondta hogy vagy a gázzal lehet valami, vagy a hitellel, akár mindkettővel ami miatt menekülnek belőle.
2014. júl. 17. 19:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet nagyon nagy összegű gázszámla, amelyet nem fizettek ki, vagy pedig devizahitelesek és már a kilakoltatás veszélyében élnek, régóta nem fizetik. Ha nem napon barnultak, akkor is lehetnek csalók, három hónapnál nem régebbi tulajdoni lap mindenképpen kell, valamint energia tanusítvány is.
2014. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Van rajta 5 millió forint hitelhátralék, amit át kéne vállalni."


Felejtsd el.

2014. júl. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!