Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha eladom a házat amit nem...

Ha eladom a házat amit nem egészen egy éve vettem, és olcsóbbat veszek mint az eladott ház értéke! hogyan és mennyit kell leadóznom utána?

Figyelt kérdés
2014. aug. 7. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha olcsóbban vagy ugyanannyiért adod el, mint amennyiért vetted, akkor nincs jövedelmed. Ha drágábban, akkor az árkülönbözet mínusz igazolt költségek SZJA köteles, de pontosan nem tudom, hogy pillanatnyilag külön adózik-e vagy az összevont adóalapba megy.
2014. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a két ház értékének a különsége az illeték kiszabásának az alapja. Plusz még (jól írja az selőttem szóló) ha az eladandó házat drágábban adod, mint ahogy vetted, akkor adóköteles jövedelmed is keletkezett rajta. [A számlás felújítások és értéknövelések persze leírhatók.]
2014. aug. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!