Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet következtetni a rezsire?

Lehet következtetni a rezsire?

Figyelt kérdés
Felújítatlan, szigetelés nélküli, "minden eredeti" panel másfelesben (35m2) lakom. Az én rezsimből következtethetek a szomszéd lakás (52m2) rezsijére, hogy mennyivel lehet több? Értelemszerűen ugyanabban a házban van tehát egyforma külső állapotok vannak, ott is régi ablak, régi vezetékek, nulla felújítás a megépítése óta.

2014. szept. 2. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:

A fűtésen kívül másra nem, mert minden egyéb attól függ mennyit használ. Bár már a legtöbb helyen a fűtést is külön mérik és utána szorozgatják, de azért számít, hogy ki mennyire tekeri fel-le, mennyire fűti a szomszédot.


Ami még függhet a lakás méretétől, az a gáz, ha úgy van mint nálunk, hogy szobaszám alapján van a gázátalány, mert senkinek nincs külön gáz órája, meg a közösktg is alapdíjon felül négyzetméterre van megállapítva, de elég kicsik amúgy a különbségek, meg ez nem mindenhol így van ugye.)


A többi meg tényleg attól függ, hogy mennyit használ, és ez tök egyéni, lehet ugyanakkora lakásban valaki pont 2x annyi vizet és villanyt használ, vagy a fűtés is olyan, hogy lehet ő elvan letekert radiátorral 19 fokban egész télen, más meg 24 fokot csinál. Szóval a rezsi kérdés nem egyszerű.


A legegyszerűbb, ha megkérdezed. De pl. én mikor beköltöztünk megkérdeztem egy egyszobásban lakót a fűtésről, és nem sokat segített, mert elájultam, hogy akkor én a 64 négyzetméteremre mennyit fogok fizetni, aztán kb. ugyanannyit fizetünk, de nem tudom hogyan. Pedig az is szélső, meg ez is.

2014. szept. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!