Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Budapesten XV. Kerületben...

Budapesten XV. Kerületben mennyi rezsire számolhatok egy 35nm-es 1,5 szobás lakásnál?

Figyelt kérdés
Most költözünk oda, a mostani 50nm-es tégla lakást már anyagilag nem néztem jó szemmel, 60e ft az albérlet, 18e a közös, nyáron 85, télen akár 120 is volt az albérlet rezsistől.... Az új helyen 45k az albérlet, 7,5k a közös, a többire kíváncsi leszek.

2012. jún. 12. 22:06
 1/3 anonim válasza:
érdemes lenne megkérdezni a tulajtól (még a szerződés előtt érdemes..:))
2012. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy az előző bérlőnél mennyi, egy excel táblában, meg külön össze gyűjtve is láttam, de nem tudom mennyire spórolt az ott lakó. Valós fogyasztást szeretnék olvasni:)
2012. jún. 13. 07:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ.

A közös költség az egy fix összeg. Az a kérdés, hogy mit tartalmaz. Ha korlátlan vízfogyasztást is, akkor jól járhatsz vele. Van ahol a víz-csatorna, szemétszállítás és még fűtés is benne van. De ahol a fűtés benne van, annak nyilván nagyon sok a kk-e. Sorry, most jutott el az agyamig, hogy írtad, hogy 7,5 E, tehát nem lehet sok minden benne.


Szóval a kk-n felül minden RAJTAD áll. Te tudod, hogy pl. hányszor mosol egy héten, mekkora a fogyasztása a mosógépnek, a hűtőnek...esetleg a légkondinak. Igenis sokat számít, hogy milyenek a villanykörték, zuhanyzó van-e vagy kád, milyen a wc-tartály.

Milyen a fűtés?


Annyit tudok neked segíteni, hogy leírom, mi "mennyiért" lakunk-élünk:

Villany havi 12 E

Gáz havi 15 E

Víz kéthavonta 10-12 m3+szemétszállítás = kb. 12 E vagyis havi 6 E

kk havi 6 E


Nálunk konvektoros fűtés van. Ketten vagyunk, sokat mosok, van mosogatógép és sokat használom. Kádban fürdünk. Éjjel-nappal megy a tv és számítógép.

Telefon-tv-internet meg ugye hely/egyedfüggő. Nálunk spec. csak a t-home szolgáltat (sajnos) és nagyon drága! Szóval, amilyet akarsz v. amilyet lehet.

Mi egy téglaépítésű 4 emeletes ház 2. emeletén vagyunk. 50akárhány nm+erkély. Télen csak egy szobát fűtünk.


Ha maradnak ugyanazok a berendezések, mint az előző helyen (hűtő, mosógép, stb..) akkor a villanyszámlád ugyanannyi lesz majd.

Vízzel is csak te tudsz spórolni, hiszen te tudod, hogy mennyit fogyasztasz el egy hónapban. Ezt nem tudod összemérni az előző lakóéval. Hiszen pl. van aki heti 3-szor fürdik, és van aki napi négyszer.

A fűtésen sok múlhat. Meg hogy milyenek a nyílászárók.

2012. jún. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!