Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Laknál tetőtéri lakásban?...

Laknál tetőtéri lakásban? Vagy már ilyen lakhelyen laksz? Milyen? Mit gondolsz róla?

Figyelt kérdés
Nézegettem a hirdetéseket és sok újépítésű társasházban vannak eladó tetőtéri lakások. Milyen lehet ott élni? Ki szavaz a tetőtérre és ki a normál lakásokra?

2014. szept. 10. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Abban lakok most is, bár ez a családi házunk tetőtere, amit átépíttetünk külön lakássá és nem annyira tetőtér, úgy értem, hogy magasról indul a tető, emiatt nem vesz el sokat a ház belső teréből. Nagyon szeretem a tetőri lakásokat is, de ott figyelni kell erre, hogy ne a padlódig érjen le a tető síkja, mert akkor sok, nem jól kihasználható területed lesz. Ami még negatívum, az az, hogy nyáron nagyon felmelegszik, de gondolom egy újépítésűnél már alap a klíma.
2014. szept. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha laknék lakásban, akkor tetőtériben is. Persze nem akármelyikben. Nagyon fontos, vannak-e kihasználható falak, meddig alacsonyodik le a plafon (nem baj, ha nagyon, de azért legyen elég rendes magasságú rész is), milyen a szigetelés, hány, mekkora, milyen ablak van, fekvés, miegymás.

Bevallom, tetőtéri lakásban még nem laktam. Nekem családi házam van, a lakószobák a tetőtérben helyezkednek el. Enyém a déli rész, nagy délkeleti és délnyugati ablakkal. Ha kint süt a nap, akkor nálam is :D Télen jó, nyáron alkalmazok valamit, redőnyöm nincs s szerintem nem is lesz. Viszont jó a hőszigetelés.

Ami nekem alap, az a rendes ablak. Van egy tetőablakom is, de egy 150 centi széles rendes is.


A tetőtéri fürdőszobákkal szerintem nincs baj, a konyhánál fontos, hogy legyen elég hely, ott már problémás lehet a dolog. Ha apró s annak a fele is ferde plafonos, akkor nem valószínű, hogy főzőcskézni szerető embernek való.

2014. szept. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
Az előző két válaszoló mindent el is mondott, csak annyit tennék hozzá ha szép és világos rendezett stb akkor fílingje is van. Kilátás ha van talán nézd meg hova esik. Amúgy szuper! :D
2014. szept. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kis házam van, ahol lent van a nappali, fürdőszoba, amerikai konyha, fent két félszoba. Fent alszunk, tanul a gyerek és alszunk, de lent vagyunk a legtöbbet. Ha az egész lakás fent lenne,az más. Abalakok: Velux, egy sík ferde, a többi nem. Jól szigetelt, nem hideg a tetőtér, nem is meleg.
2014. szept. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti tetőtéri lakásban lakunk, bruttó 100 nm, nettóban kb. 70. Nincsenek nagyon ferde falak, szóval jól kihasználható minden fal, minden hely :) Imádom! Világos, tágas, teljesen más érzés, mint egy "sima" lakásban lenni.

Most pld. ömlik az eső, és kopog az ablakokon.. ezt is szeretem :)

2014. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami a kopogást és suhogást illeti, az nálunk is van, de meg lehet szokni, nem zavar. Egyébként szeretek a tetőtérben aludni.
2014. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz, tetőteres házban lakom, a ház úgy ahogy de szigetel, a tetőtérben nincs fűtés (mivel csak kiadásra van használva), de 16-17 foknál nincs kevesebb. Na de nyáron eszméletlen az a meleg, 30 foknál átlagban nincs több, mondjuk tavaly volt a 3 hetes melegben 35 fok is, a hiba, ami nem is hiba, hogy az ablakok nyugatra, illetve keletre néznek, rolósak az ablakok, így baromira át tud tüzesedni a fenti rész, a páratartalom is elég magas, viszont úgy vagyok vele, hogy kibírok pár hét meleget, mivel van fönt 4 szoba, oda a 4 légkondi bizony belekerülne 500-600 ezer forintba, + a szerelés, annyit nem ér
2016. júl. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!