Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha eladom a házam és nem...

Ha eladom a házam és nem veszek másikat, hanem albérletbe költözök, mi lesz az állandó lakcímem?

Figyelt kérdés

Az albérlet nyilván nem, hiszen nem biztos, hogy a főbérlő örülne, ha bejelentkeznék oda (nem is tehetném meg az engedélye nélkül).


Szerintetek?


2010. jún. 1. 18:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
23%
Oda lennél bejelentve. :)
2010. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szülők,testvér lakásába állandóra,ideiglenesen meg az albérletbe
2010. jún. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Az albérletbe biztos nem tudsz bejelentkezni állandóra.legfeljebb ideiglenesen..Ilyenkor a szülői házban,vagy rokonnál van az állandó bejelentett lakcím..
2010. jún. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan verzió is létezik, hogy nincs állandó lakcímed. Abszurd, de pl. a hajléktalanok úgy jelenthetik be magukat, hogy pl. Budapest 7. kerület a lakcímük. Szóval ez is egy alternatíva, nem muszáj az állandó lakcím.
2010. jún. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A szüleim, testvérem vidéken él, én a fővárosban. Nem túl esélyes, hogy oda jelentkezem be nem? Hiszen az állandó lakcím arra van, hogy ott MEGTALÁLJÁK az embert. (rendőrség, végrehajtók, bárki). Szóval, ha eladom, szeretnék bejelentkezni valahová állandóra, az albérlet ideiglenes lakcím és csak akkor, ha a főbérlő is beleegyezik (ami szerintem elég ritka). Elég faramuci helyzetnek tűnik.


Köszi, hajléktalan azért nem leszek azért :)


De most komolyan. Van erre valamilyen jogszabályi szabályozás? Ha a szülő, testvér stb. az, akkor köszönöm, de ha pl. nem lenne hozzátartozóm vagy külföldön élne, nem valószínű, hogy menne ez az oda bejelentkezős dolog.

2010. jún. 1. 19:36
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az állandó lakcímnek szerintem kb semmi jelentősége nincs. Na jó, elvileg ott van fix orvosod, de az ideiglenes címeden is ugyanúgy ellátnak. Meg szavazni az ideiglenes címeden csak átkéréssel tudsz. Meg talán pár ilyen. Gondolom, adott esetben a végrehajtó is az állandó címedet keresi :)


Én immáron hat éve élek Pesten, a hatodik helyen. Az elsőre megcsináltattam az ideiglenes lakcímet, aztán nem is foglalkoztam vele. Soha senkinek nem fájt, hogy az állandó lakcímemen szinte soha nem fordulok elő (a szüleimnél vagyok még bejelentve), a bejelentett ideiglenesről meg évekkel ezelőtt elköltöztem.


A főbérlő tuti nem jelent be állandóra, mert akkor szinte bebetonozod magad oda, nem tud kirakni, ha nem fizetsz.

Persze ha mindenképp kell egy állandó lakcím, akkor egyszerűen jelentsd be magad a szüleidhez, testvéredhez vagy bárki ismerőshöz. Ez csak papírdolog, esetleg néhány hivatalos levél érkezik oda, de az internet előretörésével ez is lassan megszűnik. Nekem pl. csak a bankszámlakivonatom (ami nem érdekel) és az apehos levelek mennek az állandó címemre. De azok is csak azért, mert nem adtam meg levelezési címet. Ami meg bármi lehet, olyan is, ahová egyáltalán nem vagy bejelentve.


A csak városba szóló bejelentkezés oldja meg a szabályozást, nem kell neked attól az utcán aludnod, de ha nincs lakásod és nincs kihez bejelenteni magad, akkor alkalmazod ezt a megoldást kiegészítve az ideiglenes címmel, vagy még azzal se.

Igen, ennek megvan az az előnye, hogy nem tud megtalálni, aki nem akar, szerintem nem is olyan rossz helyzet :D

2010. jún. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azért kell néhány dologhoz. Pl., ha hitelt akarok felenni, akkor a közüzemi számlákat is kell vinnem, amik az állandó lakcímre mennek azt hiszem. Meg igen, a háziorvos, talán még a kórházi vagy szakrendelős ellátáshoz is kellhet. Meg, ha bejelentkezek pl. a szüleimhez, akkor megváltozik az egy főre eső jövedelem a családban és esetleg elesnek ők a gázár vagy bármilyen más támogatástól. Szóval azért ez sem mindegy.


Ha van még valakinek tapasztalata vagy ötlete, kérem írja meg ide. Köszi

2010. jún. 1. 22:18
 8/13 anonim ***** válasza:
mondjuk úgy tudom, h ha munkát akarsz vállalni, akkor sem árt, ha van 1 normális lakcímed...
2010. jún. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na ez az. 1 okkal több, hogy kiderüljön az igazság. :)
2010. jún. 2. 23:19
 10/13 anonim ***** válasza:

Van egy Budapesti cím (egy hajléktalan szállóféle) oda vannak bejelentve a hajléktalanok állandóra.Legalábbis amikor BKV ellenőrként dolgoztam ,és elkaptunk jegy nélkül utazó hajléktalan,amikor a személyit átadta,hogy az állandó lakcímét írjuk ki,és megláttuk a címet,már adtuk is vissza nekik.Hajléktalanszállóba nem küldik ki a BKV felszólító leveleket...Szóval pontosan hol van nememlékszem már rá,de a központi hajléktalan szállóba bejelentik azokat akik hajléktalanok..(persze ha ők is akarják,hogy legyen állandó lakcímük)

De ide hiába jelentkezel be,mert ezt a címet nem csak a BKV nem vette figyelembe(jobban mondva ennyi előnye van,hogy nem tudják megbüntetni őket)De erre a címre nem kapsz hiteleket,semmi előnyöd nem lesz belőle..

2010. jún. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!