Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nemrég vettünk egy ingatlant...

Mabukodonozor kérdése:

Nemrég vettünk egy ingatlant egy melléképülettel. Az ingatlan után jutalékot kell fizetni. A melléképület viszont gazdasági épületként van bejelentve és nem tudom hogy azután most kell adózni vagy nem? (az ingatlan Debrecen belterületén van)

Figyelt kérdés

2014. nov. 11. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem értik sokan a kérdésed. Mi az, hogy jutalék? Kinek fizeted, az ingatlanosnak? Vagy az egyszeri NAV ingatlan szerzési illetékről van szó, vagy az éves helyi építményadóról? Nem mindegy ugyanis.
2014. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, pedig én is most vettem házat Debrecenben. Milyen jutalékra gondolsz?
2014. nov. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen. A jutalék NAV illeték. Azt nem tudom hogy a melléképület után kell e éves adót fizetni, mert hogy az gazdasági épûlet. Köszönöm a válaszokat.
2014. nov. 13. 05:58
 4/13 anonim ***** válasza:
Az illetéket a vételár után fizeted, nem az építmények után. A szerződésen szereplő vételár bizonyos %-a. 6% és 8 mila feletti rész 4%, nem emlékszem hogy fizettem 2 éve. Persze ha gyanúsan alacsony a NAV felértékelheti, azonban kisebb kilengéseket elnéznek, mintahogy a piaci árak sem egyformák, hiszen van aki valóban odaad egy 20 milás házat 12-ért ha meg van szorulva, csak legyen cash a kezében pár héten belül.
2014. nov. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezt a részt értem és számoltunk is vele. De a melléképület mivelhogy gazdasági épületként van bejegyezve kell utánna évente adózni vagy nem? A két épület egy telken van.
2014. nov. 13. 08:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Én épp benne vagyok. Az ingatlan (lakóház) értékének 4 %-át kell fizetni. A garázs (melléképület) értékét levonják belőle, azután nem kell.
2014. nov. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A vagyonszerzési illetéket nem évente fizeted, azt egyszer fizeted, miután megvásároltad és a NAV megállapította. Még most sem teljesen tiszta, mit is szeretnél...
2014. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha a melléképület gazdasági épület, kell utánna adózni mint a garázs után? Ennél nem tudom érthetőbben leírni.
2014. nov. 13. 13:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Figyelj, a belterület itt most mit takar? Mert Debrecenben a kertségekben levő gazdasági épületeket pl. nagyon sokan lakócélra építették, és azok után teljesen másképp kell adózni. Jó lenne, ha kicsit több infót adnál meg, mert nemrégen vettem egy kertet is, így annak is tudom az adózását. De ennyi infóból nem tudom, mit is vettél valójában.
2014. nov. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Látom, hogy még mindig nem sikerült megérteni a különbséget a NAV vagyonszerzési illetéke és a helyi éves ingatlanadó között. Előbbit egyszer, a vételár után fizeted, utóbbit a lakhatásra alkalmas négyzetméter után évente, köze nincs hozzá a NAV-nak, csak az önkormányzatnak. Terasz, fáskamra, istálló stb után nem kell, hiába több száz négyzetméter. Ellenben keresztezhet más jogszabályt, pl. a gazdasági tevékenységre alkalmas ingatlanok helyi adójánál bizonyos m2 felett.
2014. nov. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!