Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 16. kerületben, Rákosszentmihá...

16. kerületben, Rákosszentmihályra fogunk költözni. Milyen környék?

Figyelt kérdés
Rákosi-Csömöri-Körvasútsor és Hárdsfa utca közötti terület lakóitól kérdezem: milyen a környék, infrastruktúra, közlekedés, óvoda és általános iskola? Tapasztalatok?

2014. nov. 20. 23:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igen a Rákosi és a Csömöri. Sajna nincs kerülőút, kivéve a Észak-Pest felé mennél, mert akkor a Késmárk utca felé lehet rövidíteni, viszon a zuglói Thököly út addigra úgyis beáll egy kicsit. Egyébként nem vészes, csak nehéz kifordulni ilyenkor, mert egymásba érve jönnek az autók, különben lehet haladni. Max a rákosi sorompó fog meg +3-4 percre. A Hermannról nincs infóm. Gyerekkoromban a Szent-Györgyi volt a legerősebb a kerüleben, ma már nem hinném. Egyébként sem feltétlenül szerencsés ha a gyerek 5-ös is lehet 2 km arrébb és nem csak 3-assokkal megy felvételizni. A Néri Szt. Fülöp sem veszélyes, csakhát egyházi. Azt meg nem mindenki komálja.
2014. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hermann eléggé keresett iskola, sokan szeretnék oda vinni a gyereküket. Körzeteseken kívül mást szinte nem is vesznek fel. Én ezt hallottam. Lányom ovistársa is oda szeretne menni, nem tudom sikerül-e nekik. A Rákosi kevésbé van bedugulva mint a Csömöri. Én a Rákosin járok be nagyjából olyan 3/4 8 körül, lehet menni. Korábban lehet, hogy nagyobb a dugesz. Most lett kész a Körvasút sortól befelé a Füredinek a felújítása, már megnyitották, eddig (nyártól) katasztrófa volt a közlekedés, de most már jó!
2014. nov. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%
De van suli a Hősök terén is (Kölcsey). A Szent-Györgyi meg két felé van osztva a Csömöri úton, miután az egykori alsósok Béla utcai épületét megkapta a Néri Szent Fülöp, átköltözött a Csömöri-Iskola sarkára (vagyis átnevezték).
2014. nov. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Bár már bő egy hónapos a kérdés, off is a hozzászólásom, de érdekes a táblázat, amit a 2. válaszoló linkelt. Nem gondoltam volna, hogy az V. kerületben ilyen magas a bűnelkövetések száma. Én meg évek óta nagy vígan közlekedem arra késő este heti rendszerességgel, erre kiderül, hogy a statisztika szerint eddig csak a Jóisten védett meg a bajtól. :D
2014. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Gondolom ebben benne vannak a külföldi túristák ellen elkövetett zsebelések a 2-es villamoson, stb... ha a parlamenti bűnözést nem is számítjuk bele :D
2014. dec. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Meghát a statisztika lakosságra van levetítve. Valójában az V. kerületben egy adott nap megfordul vagy 200-300 ezer ember (boltos, járókelő, túrista, átutazó, ügyintéző stb) ha a metró utasait nem is nézzük, míg a XVI. kerületben inkább csak átutazó jelleg van, és jó ha 100 ezren fordulnak meg benne az ottlakókkal /nap.
2014. dec. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!