Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nekem akarnak ajándékozni egy...

Nekem akarnak ajándékozni egy zártkertet de a törvény miatt nem lehet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 tulaj van, egy nekemajándékozná, egy milliókat kérne a saját részéért, a harmadik meg nem elérhető.. ilyenkor mitévő legyek?
2014. nov. 23. 14:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A kérdésből nem egészen a derül ki, mint a hozzá fűzött magyarázatból.
2014. nov. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én megelégednék az 1,3-ad résszel is...
2014. nov. 23. 15:12
 3/21 A kérdező kommentje:
Szóval aki nincs meg meg aki milliókat kérne ők tartsák meg maguknak a részüket. Nekem elég az 1,3-ad is.
2014. nov. 23. 15:13
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
3 részből áll a kert?
2014. nov. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván osztatlan közös tulajdonban van és a tulajdonostársaknak elővételi joga van. Ajándékozás törvényileg miért akadályozott ? Vagy haszonélvezetet nem lehet rá tenni ?
2014. nov. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Mivelhogy zártkert és az új földtörvény május 1-től a zártkertekre is vonatkozik így tilos az ajándékozás, tilos a haszonélvezet alapítása.

A második tulaj meg egy alkesz és milliókat kérne olyanért amiért a másik örül hogy ingyen lekerül a nevéről. Csak az ügyvédet kellene fizetnem...

2014. nov. 23. 18:07
 7/21 anonim ***** válasza:
Akkor vedd meg (papíron)
2014. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Papíron hogyha megveszem akkor nem írhatunk rá 0 Ft-ot de még kis összeget sem.

Ha meg ráírom hogy mondjuk 200 ezer akkor azután meg adóznia kell.

2014. nov. 23. 20:31
 9/21 anonim ***** válasza:
Mi történik ha az ajándékozásban az szerepel,hogy gondozod a zártkertet,esetleg takarítást vállalsz az eladónál netán szereled vagy javíttatod az autóját? Légy kreatív.
2014. nov. 24. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ha az egyikük milliókat kérne, akkor nem valószínű, hogy 200ezer alatt jutott hozzá akitől meg akarod venni (vételár, vagy az illeték alapja, ha örökölte, vagy ajándékba kapta) Sőt, ha több éve van a tulajdonába, akkor még sávosan csökken is a jövedelme. Pluszba még a ráfordított összegek is levonhatók a bevételből.

Szóval a kérdések:

mikor jutott a tulajdonába

mennyiért, vagy ingyenesség esetén mennyi volt az illetékalap/felértékelés öröklésnél

mennyi igazolható költsége van ezzel a zártkerttel kapcsolatban

mennyit ér valójában az ő területe

2014. nov. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!