Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nekem akarnak ajándékozni egy...

Nekem akarnak ajándékozni egy zártkertet de a törvény miatt nem lehet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 tulaj van, egy nekemajándékozná, egy milliókat kérne a saját részéért, a harmadik meg nem elérhető.. ilyenkor mitévő legyek?
2014. nov. 23. 14:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Mikor jutott a tulajdonába? Egy éve.


Mennyi volt az illeték az öröklésnél? Fogalmam sincs.

Igazolható költsége? Semmi mert semmi nem költöttek rá, meg se nézték hogy mi az. Én küldtem róla nekik fényképet...

2014. nov. 24. 21:25
 12/21 A kérdező kommentje:
Mennyit érne? Az egész egyben kb 100 ezer forintot ha rendben lenne. De nincs rendben mert bontani kell róla a házat, kiirtani a vaddohányt stb. Tehát gyakorlatilag tényleg csak az ügyvédi költséget éri meg.
2014. nov. 24. 21:26
 13/21 anonim ***** válasza:

Ha örökölte, akkor fel van értékelve.

Ha eladja, akkor az eladási ár és a felértékelés (rá jutó része) közötti rész után kell csak adóznia.

Ha van igazolható költsége (pl. a földhivatali díj), akkor az is levonható az eladási árból.

2014. nov. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Szupervagy, nagyon igazad van!!! AKkor megjátszuk így!
2014. nov. 25. 09:16
 15/21 A kérdező kommentje:
Látom értesz a témához, annyiról még tudsz nyilatkozni hogy elővételi jog esetén mi van akkor ha nem reagál az elővételi jogos?
2014. nov. 25. 18:55
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha úgy érted, hogy "nem reagál", hogy nem jelzi az elővételi jogával való élést (nem szól, hogy ő akarja megvenni), akkor te veheted meg.
2014. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Mivelhogy zártkert és az új földtörvény május 1-től a zártkertekre is vonatkozik így tilos az ajándékozás"


Ez nettó baromság.

2015. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Miért is lenne baromság???
2015. jan. 24. 12:59
 19/21 anonim ***** válasza:
Azért mert lehet zártkertet ajándékozni. Ki mondott ilyet, hogy nem lehet?
2015. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Mert földtörvényes és földet nem lehet ajándékozni. AMúgy maga az ügyvéd mondta mert ügyvédet is megkérdeztem.
2015. jan. 24. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!