Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valaki vásárol egy lakást...

Vivaldi kérdése:

Valaki vásárol egy lakást kell az adóhivatal felé fizetni . Ha igen hány %? Vagy ha elad egy lakást valaki annak hány % veszi le az adóhivatal?

Figyelt kérdés
2014. dec. 4. 09:32
 1/6 anonim válasza:
Arra nem emlékszem pontosan hány %de az biztos,hogy be kell %-ni az eladónak és a vevőnek is.
2014. dec. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom 10% ...de nem vagyok benne biztos
2014. dec. 4. 12:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Eleve ügyvédi közreműködés nélkül nem megy. Őt azért fizeted, amiért, és megmonja azt is, mennyi az annyi, mikor, hol, miért, mennyit. át sem tudod iratni ügyvéd nélkül.


az adó mértéke sokmindentől függ.

2014. dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most vettem házat, 4% az illeték. Az eladott lakás árát levonják az új árából, és a különbözet után kell illetéket fizetni. Eladásnál csak akkor kell adózni, ha még nincs 5 éve a tulajdonodban. Ez esetben viszont jóval magasabb az adó, mint 10 %, mert jövedelemként számolják el.
2014. dec. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tavaly eladtam egy nagyon régi és rossz házat telekárban, ez 10 évig volt a nevemen, és a vásárolt másik kisebb és olcsóbb volt, a NAV kiküldte a levelet, hogy nem kell fizetni.
2014. dec. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző voltam: ügyvéd a vételnél elkérte az eladás papírjait, együtt küldte be a kettőt.
2014. dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!