Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Családi vagy panel lakásnak...

Családi vagy panel lakásnak könnyebb a fenntartása? Családi 100nm, gázkonvektoros, villanybojleres. A panel 52 nm, távfűtéses.

Figyelt kérdés

2014. febr. 14. 09:03
1 2
 1/12 klopusz ***** válasza:
92%

Még sohasem laktam panel lakásban, így csak azt tudom, a ház fenntartása mibe kerül (csak, hogy összehasonlítási alap legyen).

Mi sorházi lakásban lakunk, amihez kert is tartozik. Panelból épült, hőszigetelése ritka ócska. Fűtésünk, bojlerünk gáz. Átalányt fizetünk, havi 16 ezret. Villanyt csak világításra és a műszaki cuccokra használjuk, számlánk havonta 6,5 ezer.

Ha lehet, kérdezt meg mindkét esetben, mekkora összeg a villany- és gázszámla.


Én egyértelműen a gázkonvektoros házra szavazok, véleményem szerint az a legjobb fűtési módszer és egyben a leggazdaságosabb is.


Remélem segítettem.

2014. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Én panelban lakom, télen a rezsi 22ezer körül van, plusz közös költség, nyáron 15ezer a rezsi, plusz a közös. Távfűtéses, 60-70 nm közt van.
2014. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 menta34 ***** válasza:
86%
Csak egy családi háznál nem elég a számlákat befizetni, mert egy csomó műszaki feltétel a te felelősséged és költséged: kazán, boyler, tető szigetelés, kerítés, stb....
2014. febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Aki panelhazban lakik, annak is vannak koltsegei, utolso.
2014. febr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 menta34 ***** válasza:
56%
#4 milyen költségei vannak, amik ugyanígy nincsenek meg a családi háznál? a közös költség? azt fizeti a családi ház más számlákban.
2014. febr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi emeletesből jöttünk kertesbe... 3x nagyobb a kertes,de még is kevesebbet fizetünk.

Emeletesbe volt konvektor és jól van....Átlag 2 szobát fűtöttünk úgy ahogy és havi 20ezer átalányt fizettünk.

Kertesbe van gáz kazán ami csak dísz mert vegyessel fűtünk és megválogathatjuk honnan és mennyiért vesszük a fát/szenet.

Ott havi 10ezer közös költséget fizettünk....itt évi 15ezer kommunális adót.

Ott ha kellett tojás,zöldség stb elmentünk a piacra..... itt meg kimegyünk a tyúkokhoz és van tojás meg hús vagy kimegyünk a kertbe és van egy csomó zöldség.

100m2 családiba fix nem kapcsolnám be a konvektorokat!!!Azzal kezdeném,hogy központi fűtést csináltatnák. Én soha nem laktam és nem is mennék központis panelba.

2014. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még azt hozzá tenném,hogy kertesnél a rossz szomszéd jobban elviselhető mint emeletesnél
2014. febr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Drága mindkét variáció sajnos.

Családi cirkóval vagy vegyes tüzelésűvel, vagy vízteres kandallóval. Panel meg egyedi fogyasztásmérővel.

2014. febr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszed, hogy számít amit mondtál:

"Családi 100nm, gázkonvektoros, villanybojleres."

+

"A panel 52 nm, távfűtéses."


Fogod a rezsiszámlákat mindkét lakhely esetében mondjuk 2-3 évre vissza, azokat évente összerakod, majd átlagolod. Ekkor látod melyik mennyi volt a valóságban.


+:

1. Figyelembe veszed, hogy mennyiért tudsz átmenni a családiba (panel eladási veszteség + eladási árra való ráfizetés).

2. A családi állapotát, szigeteltségét, hogy mennyi befektetéssel lehet e téren korszerűbbé tenni.

stb.


Majd a végén, ha reálisan számoltál, a megtérülési évek számát is megkapod.


A családinak a legnagyobb előnye, hogyha a szomszédod tartozik, ahhoz semmi közöd, a panel meg társasház, ahol túl sok adós esetén te is megiszod a levét.

2014. febr. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

"azt hiszed, hogy számít" = a lényeg a ház szigetelése, állapota (azaz hogy vész el belőle a hő amit a fűtés beletáplál, illetve mit kell kicserélni, felújítani).


A hőszigetelés a háznál rezsi szempontból olyan, mint járműnél a lapos...felfújt kerék: lapossal állandó energia kell, hogy menjen ugyanazon körülményeknél, egy felfújt kerekű meg onnan, hogy felgyorsult, gurul magától, sokkal lassabban elveszítve a lendületét.

2014. febr. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!