Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házközponti fűtésről mi a...

Házközponti fűtésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Kis társasházban. Lehetnek jelentős költségei valamilyen hibánál, vagy elosztva hasonló mint ha külön kazánok lennének. Az egyedi mérőssé alakítás költségei vajon mekkora beruházás egy háznak?

2015. jan. 10. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
-szöszi,ezt nem lehet érteni ,de tényleg nem tudni,hogy mire vársz választ
2015. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Házközponti fűtésről mi a véleményetek?" mit nem lehet ebben érteni? Ha nincs véleményed róla, akkor meg minek okoskodsz?


Az apróbetüs meg ennek a rendszerenek a költségeire vonatkozik egy esetleges cserénél/felújításnál/javításnál egy sima cirkós kazánhoz képest.

2015. jan. 10. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Az 1. v.színű ezt nem érti , nem is csoda teljesen értelmezhetetlen: /Lehetnek jelentős költségei valamilyen hibánál, vagy elosztva hasonló mint ha külön kazánok lennének./
2015. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában azt mondom, az egyedi fűtés után ez a legjobb fűtéstípus, különösen kis társasházban. A havi költsége várhatóan kedvező, persze jól látod, ha korszerűsíteni kell, az drága lehet, de erre való a felújítási alap (szóval ha ilyen házba akarsz költözni, kérdezz rá, hogy van-e).
2015. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ok, köszi a választ
2015. jan. 11. 18:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi házközpontis lakásban lakunk. Vannak előnyei is és hátrányai is. A távfűtésnél mindenképpen jobb. A hátránya, hogy nem igazán tudod állítani a hőfokot, minél magasabban laksz, annál melegebb van, tehát a felső szinten mi már elzárjuk a radiátorokat, elég a cső is, hogy fűt. Viszont a földszinten meg van, hogy fáznak. Nálunk a közös költség tartalmaz egy megtakarítási alapot, így van a háznak megtakarítása pont az olyan esetekre, ha pl. a kazánt javítani kéne. Egyedi mérőssé alakításnak nem tudom milyen költségei vannak, de ugye ott bele kellene mennie mindenkinek, az meg úgy nehéz.
2015. jan. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen házban van lakásom. Igazából az volt vele a baj, hogy a közösképviselő kénye kedve szerint üzemeltette, teljesen ész nélkül, mivel ugye lakásonként nem lehet szabályozni, csak ő tudja lent az egészet. És mivel sok nyugdíjas van a házban, úgy csinálta hogy egész nap kakaón ment, (amikor ugye nincs otthon senki, vagy tesz vesz és amúgy sem fázik) de komolyan mint a szaunában úgy éreztük magunkat, éjszakára meg lekapcsolta, illetve pont este mikor hazaértünk, akkor meg meg lehetett fagyni. Szóval ez nagy hátránya, meg az is ha nem mérik ki mennyit használ, mennyit fűt, mert akkor elosztják a lakások légköbmétere szerint. Namost tavaly szereltek fel mérőket minden lakásban, a fűtésszezon végén mi visszakaptunk százezer forintot, mert annyival kevesebbet használtunk. Előre ki kellett fizetni mert a közösköltségben van benne a fűtés díja is. Tehát ha belegondolok hogy eddig éveken át többszázezer forintom eltűnt a süllyesztőben, hát nem vagyok boldog! És én már le akartam válni a házról, de sajnos nem lehet csak ha mindenki leválik, olyan meg ugye nem lesz. Szóval körbe kell járni a témát, hogy adott házban mi hogy van.
2015. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hetes vagyok, azt elfelejtettem írni, hogyha gond van a kazánnal, mi is a közösköltségből fizetjük.
2015. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!