Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol lehet megközelítőleg jó...

DamonSalvatore kérdése:

Hol lehet megközelítőleg jó adatokat, információkat találni arról, hogy egy adott területen jelenleg mennyibe kerül egy telek (mérettől, elhelyezkedéstől stb. függően)?

Figyelt kérdés
A település önkormányzata nem tudott nekem erről adatot mondani, hogy kb. mennyi egy m2 föld a faluban, a földhivatal sem, viszont nem akarok becsüst, egy megközelítő értéket szeretnék csak, ami alapján kínálhatnám eladásra a telkem. Köszönöm a válaszokat.

2015. febr. 16. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdemes rákeresni ingatlanos portálokon hasonló telkekre mint a tiéd, hogy mennyiért árulják. Esetleg érdeklődhetsz is pl konkrétan egy-egy meghirdetett telekre, kérdezve, hogy látod, hogy ennyiért hirdetik, de mennyiért adnák el valójában, mennyit lehet alkudni? Így azt is körvonalazhatod, hogy tényleg mennyiért kelnek el a földek.

Nem mindegy, hogy építési telek, vagy termőföld (azon belül milyen), mennyire vizes vagy száraz, milyen a szomszédság stb.

2015. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
közben találtam telek kalkulátort, de az adatbázisban nincs a mi környékünk :/
2015. febr. 16. 21:12
 3/4 Dolores55 válasza:
MInden településen van Falugazdász. Ők tudják az árakat, dolgoznak vele.
2015. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekeztem körülnézni hasonló telkeken, mint ahogy az első válaszoló javasolta, de sajnos nem jártam túl nagy sikerrel. A falugazdászos javaslat sem rossz, de esetemben a faluban olyanok az emberek, hogy nem mondják meg, szerintük mennyit ér, mert mind a saját hasznukat néznék, nehogy idegen jöjjön a faluba, és hátha ők ingyen vagy olcsón hozzájuthatnak, na meg a másik mondás: már több évtizede nem történt telek adás-vétel, cöhhh, micsoda hazugság, hiszen láttam, hogy volt. Szóval egy hozzávetőleges árat találtam, talán lesz valami.
2015. márc. 3. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!