Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit zsebel be egy ingatlan...

Mennyit zsebel be egy ingatlanos munkatárs egy ingatlaneladás után?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy irodánként eltér, hogy 2-3-5 stb. %-ot kérnek el az eladótól az adásvétel után, engem kifejezetten az érdekelne, hogy miután az ingatlanközv. iroda levette a saját részét abból az x. százaléknyi összegből/jutalékból, mennyi marad az adott ingatlanos munkatárs zsebében (százalékosan)?

2015. márc. 27. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
10 % ot biztosan .
2015. márc. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 és 5 % között, általában. A nagyobb irodák 2,5-4 % között, vagy túl alacsony áru ingatlannál fixösszeggel dolgoznak (pl. Duna hause)
2015. márc. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól is függ, 1 vagy 2 ingatlanos hozta össze az üzletet. Alapvetően az irodák a teljes jutalék 50-70%-át tartják meg, tehát a maradék 30-50% a munkatársé, ha kell, ezen osztoznak.
2015. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

A legnagyobb közvetítő 6%+áfát kér. Miután szerződést bontottam velük és nem voltam hajlandó új szerződést kötni, hetekig nem voltak hajlandóak levenni a lakásom hirdetését, a jelentkezőknek viszont az mondták, hogy elkelt a lakás. Ezekről van jó sok bizonyítékunk.

A kis irodák 2-3%-ot kérnek, sokkal emberibb, normálisabb módon állnak hozzá. A szerződés kisbetűs részeit el kell olvasni, a közvetítő mást mondott nekünk mint ami ott volt! Azonnal nem szabad aláírni, minimum egy napot kell kérni, végigolvasni, értelmezni, mert különben nagy bukta lehet. 1,5évig árulták, kamuztak az árakról, olyan jelölteket hoztak, akik más paraméterű lakást kerestek, vagyis kicsi volt az esély az eladásra. Szerződésbontás után, a lakásomat magam adtam el, 1.5 hónap alatt (abban benne volt a karácsony és újév is!), többért mint amennyiért ingatlanos hirdetés volt, jutalékkal együtt több mint 2mFt-ot nyertem (maga a jutalék volt több min 1mFt). Ingatlanosnak csak akkor adnám ki, ha egy távoli ingatlan kéne eladnom, ahova nem tudok mindennap elmenni.

2015. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ingatlanközvetítő vagyok. A jutalék része, ami a közvetítőnél marad, irodánként változik. A nagy irodaláncoknál a teljes jutalék 30-35%-át tarthatja meg az ingatlanos, ez, később felmehet akár 50%-ig is, ha sikeres ingatlanosról van szó. Kisebb irodáknál létezik olyan is, ahol a jutalék 80-90%-a marad az üzletet összehozó ingatlanosnál, az irodánál csak 10-20% marad. Természetesen ha két ingatlanos együttesen adja el (nem ugyanazé a lakás mint a vevő), akkor osztoznak. Továbbá az olyan irodáknál, ahol alig vesznek le az ingatlanos jutalékából, ott maguknak fizetik az ingatlanosok a hirdetéseket, rendszerhasználati díjat is fizetnek, stb. Ennek ellenére sem könnyű szakma ez, sajnos a társadalom jó része nincs jó véleménnyel az ingatlanosokról, korábbi keserű tapasztalataik alapján ítélnek meg mindenkit.
2015. márc. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!