Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan eladás-vásárlás...

Ingatlan eladás-vásárlás illeték, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Eladtunk egy ingatlant 17,5m-ért 3hónap múlva vettünk egy másik ingatlnat 22,5-ért. Új építésű ház, de nem az építetőtől vettük, hanem egy olyan cégtől aki szerkezet készen megvette befejezte majd eladták nekünk. Lakni nem lakott benne senki. Most akkor mennyi illetéket kell fizetnünk? Olvastam hogy vannak kedvezmények hogy 15m-ig illetékmentes és akkor a maradék 7.5-nek a 4%át kell kifizetnem? de olvastam olyat is hogy az eladott ingatlan és a vásárolt ingatlan különbözetének 4%át kell kifizetnem ami 5 millának a 4%. Akkor most hogy van ez? Minden féle képpen bekell mennem a NAVhoz ugye?
2015. jún. 2. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Értesítenek, majd arról, hogy mennyi illetéket kell fizetned, de megnézheted az illetéktörvényt is.


Mi augusztusban írtuk alá az adásvételi szerződést. Októberben kaptuk meg a kulcsokat és februárban jött a levél a NAV-tól.


Van a neten illeték kalkulátor is, én azt is megnéztem.

2015. jún. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az jutott eszembe, nem kell-e esetleg jövedelemadót fizetned, ha az értékesített lakást öt éven belül adtad el és mondjuk drágábban, mint vetted?
2015. jún. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jelen esetben az eladott és a vásárolt ház értékkülönbözetére fogják felszámolni a 4%-os illetéket.
2015. jún. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én örököltem egy házat 2003-ban, eladtam 2013-ban 25 millióért (100 m2, telekárban). És vettem 18 millióért (56 m2) egy kisebbet, de jót. Nem az árkülönbözet érdekelte a NAV-ot, hanem a négyzetméter. Nem kellett illetéket fizetni.
2015. jún. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es, neked az eladás után azért nem kellett jövedelem adót fizetned, mert már több, mint 5 éve a tulajdonodban volt az ingatlan és azért nem kellett illetéket fizetned, mert olcsóbbat vettél, mint amit eladtál.

Illetéket csak akkor kell fizetni, ha többért veszel, mint amennyiért eladtál, de ez csak akkor igaz, ha egy éven belül történik a két tranzakció. Ha kicsúszol a határidőből, akkor viszont a teljes vételár után kell megfizetni az illetéket.

2015. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!