Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 55nm három szobával (két...

55nm három szobával (két háló) fiatal házasoknak születendő gyerekkel mennyire elfogadható? Nem túl kicsi?

Figyelt kérdés

A hálók 12 és 9 négyzetméteresek, saját kert tartozik a lakáshoz. A környék csodálatos. Máshol ugyanezért az árért 80nm-es is van de beleszerettünk a környezetbe. 3 éve egy másfél szobás 30nm-es albérletben élünk, jól elvagyunk.


A család ellenzi a vásárlást az 55nm miatt.



2015. júl. 9. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

HA átmeneti megoldásként gondoljátok - azaz pár év múlva nagyobbra cserélitek -, akkor EGY gyerekkel elég, több gyerek esetében már nem igazán.


Eleve a 9 négyzetméteres szoba rettentö kicsi még hálószobának is - az ággyal televan, gyerekszobának meg csak addig elég, amíg max. óvódás korú a kicsi.


Ha végleges megoldásnak szeretnétek, akkor keressetek másik, nagyobbat.


Meg ha az ára jóval kevesebb, mint a megszokott, akkor ott valami nagyon nem stimmel, valami rejtett hibája van.

2015. júl. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Valahol a 12 m2 a határ, ahonnan már szobának mernék nevezni egy helyiséget. A 9 m2 az mindenképpen csak félszoba.

Én gyerekkoromban panelproli voltam egy 7 m2-es félszobában. Egyedül jól elvoltam, de nagyobb koromban már vendéget fogadni benne gond volt.

Ma családi házam van, és a gyerekszobák 20 m2-esek. Olyan jó, ha van élettér, és nem csúszik egymásba. Mindenki békésen elvonulhat. Imádom a nagy házat!

2015. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg 1 gyerek van, addig jó, mi is ekkorában éltünk évekig és nagyon szerettük. Persze lehet több gyerekkel is, de ott már kompromisszumot kell kötni. Tehát összegezve, ha több gyereket terveztek, akkor átmeneti megoldásnak javaslom.
2015. júl. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal házasként 33 nm-es garzonban laktunk egy gyerekkel. Örültünk neki az albérlet után, ahol reggelre belefagyott a víz a pohárba. Azt hiszem, ma is sokan összetennék a két kezüket, ha egy ilyen lakásban kezdhetnének.
2015. júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonjuk a valaszokat. Igazabol egy gyereknel tobbet nem szeretnenk. Soha ne mond hogy soha, de tenyleg igy van. A szuloi rahatas miatt gondolkodunk. Ez a lakas uj, meseszep kornyeken, a szulok meg eroltetnek hogy ezen a penzen vegyunk inkabb egy 80-as evekben epult ketszer ekkora hazat (amit felujitani nem lenne penzunk) csak azert mert az nagyobb es az a lenyeg. Nem nagyon vagyunk otthon, mindketten vallalkozokent este esunk haza. A gyereknek a felszoba szerintem eleg. En 2 szobas panelban nottem fel, ami ennel kisebb volt. Felesegem szulei falusi 250nm-es hazban elnek. Innen az ellentet.


Mi inkabb a kisebb de ujabb-szebbet akarjuk.

2015. júl. 10. 11:37
 6/7 anonim ***** válasza:
12%
A gyereknek a félszoba max 3 éves koráig elég!!!!
2015. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha ezt saját forrásból veszitek, és úgy érzitek, hogy ez a megfelelő akkor ez szerintem nem kérdés!

A másik, szerintem anyós-após (mindkét oldalról) ne szóljon bele. És ne szítson ellentétet. Nem ők fognak ott lakni.

Ha ti úgy érzitek, hogy a nagyobbal jelenleg erőn felül vállalnátok (felújítás és fenntartás) akkor ne azt válasszátok. Később ha esetleg több baba lesz és/vagy nem fértek még mindig mehettek nagyobba.

2015. júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!