Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeretném eladni az ingatlanom...

Szeretném eladni az ingatlanomat, de nem tudom hogy ingatlanossal beszéljek vagy én magam tegyem fel a netre? Melyik ingatlan irodát ajánljátok?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 15:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem érted a lényeget.

Te, a költségek megspórolása érdekében apróhirdetésben kínálnád a lakásod. Ingyenesen, ugyebár. Én, mint komoly vevő, ingatlanportálokon keresem a lakást, tehát nem találkozunk. Ez már elég komoly buktatópont, hiszen egy adás-vételhez kell egy vevő is. Az apróhirdetést kevesebben nézik, kisebb bizalommal, máris redukáltad a lehetséges vevőkörödet. Ha nem vagy értékbecslő, vagy ingatlanpiacban jártas szakember, legfeljebb a szintén apróhirdetések útján árult lakások árait látva fogod beárazni a portékádat, ami ha a reális piaci ár közelében sincs, max az unatkozó ingatlanturisták fognak rád telefonálni. Már eddig elkövethettél minden lehetséges hibát, ami az eladás esélyeit elviszi erősen a nulla irányába. Ha fizetős portálokon hirdetsz (tízezerből egy magánszemély teszi meg) komoly összegeket költhetsz a hirdetésre, ami úgy a negyvenedik oldalon fog megjelenni, mivel az ingatlanirodák elviszik az első pár tíz oldalt. Ez lesz a hirdetésed megjelenése napján. Aztán pár nap múlva ez már a százegynéhányadik oldalig csúszik vissza az új hirdetéseknek köszönhetően.

Nem mellékes szempont, hogy én, aki pár tízmilliót kívánok épp elkölteni, azt olyan lakásra költsem, ami rendben van. Tehát csak ingatlanossal vagyok hajlandó tárgyalni, magánszemélyben nem bízom meg. Neki az az érdeke, hogy a saját lakását eladja, saját anyagi haszonszerzés céljból. Az ingatlanos, ha átver, ezer ponton támadható meg, ami alól nem tud kibújni. Nekem ez egy biztosíték a sok közül a rendszerben. Tehát engem, mint vevőt te garantáltan elbuksz. Ha eladói oldalról nézem, akkor csak ismételni tudom magam: Ha a munkád lehetővé teszi, akkor hordesd a lakásodat az önszántadból leszűkített körnek! Ha eladtad, mákod van. De aki pl 12 órázik egy multinál, annak sem ideje, sem módja, sem energiája nem lesz telefonokat felvenni, ügyintézni, stb. Az kellene elfogadni neked is és mindenkinek, hogy az ingatlanközvetítés egy szolgáltatás, aminek természetesen díja van. Szolgáltatás, amit mindenki önkéntesen vesz, vagy nem vesz igénybe. Téged sem hülyéz le senki, amiért nem nagykerekben vásárolsz, hanem kifizeted a boltokban a kiskereskedelmi árrést is. Le kellene vetkőzni az örökös gyanakvást, a "mindenkinél okosabb vagyok, majd én megmutatom" hozzáállást és tessék tudomásul venni, hogy nem minden ember a te képmásodra teremtetett. Ha te magad akarod eladni a lakásod, tégy így! Aki nem így gondolja, az sem butább nálad. Sőt! Tessék ezt tiszteletben tartani! Ha az ingatlanosokra nem volna igény és szükség, kihalt volna az iparág.

2015. aug. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nana, álljon meg a menet, mindegyik válaszban hangsúlyozom, hogy akinek úgy jó, csinálja úgy!


Az apróhirdetést kevesebben nézik, kisebb bizalommal > én pont fordítva tapasztalom, ezeket az oldalakat nézik meg az emberek először, nem az irodák oldalait.


Ha fizetős portálokon hirdetsz (tízezerből egy magánszemély teszi meg) > ma a Jófogás a legnagyobb, leghíresebb, ami alapból ingyenes, utána sem drága. Ha többször is kell rá költeni, akkor sem közelítem meg a százezreket.


Tehát csak ingatlanossal vagyok hajlandó tárgyalni, magánszemélyben nem bízom meg. > Én elhiszem neked, és tök jó, hogy jó tapasztalataid vannak. A nagy többség pontosan fordítva működik, magánszemélyben bízik meg.

Pont ugyanolyan, mint amikor autót veszel. Mi kifejezetten magánszemélyek hirdetéseit néztük, egy kereskedő már profin tudja kozmetikázni az autó hibáit, vagy feljavítani olyan állapotra, hogy amíg csak nézegeted és próbakörre viszed, semmi baja ne legyen.


Az ingatlanos, ha átver, ezer ponton támadható meg, ami alól nem tud kibújni. > ez lehet, de ki a fene akar, és ki hajlandó pereskedni? mert utólag ha csak szólsz neki, hogy hé, szóban nem beszéltük meg, vagy kiröhög, vagy nem foglalkozik veled. mit tudsz vele csinálni, hogy érvényesítsd a jogaidat? ha egy olyan lakást veszel meg rajta keresztül, ami utána beázik, stb, hogyan szerezheted vissza a pénzed? kb. sehogy, de megpróbálni is csak ügyvéden, bíróságon keresztül tudod.


Az ingatlanközvetítés egy szolgáltatás, aminek természetesen díja van. > tökéletesen elfogadom. De a díj mértéke TÚLZÁS, nagyon túl van árazva ez a szolgáltatás. Valamennyit foglalkozik vele az ember, de nem egybefüggő napokat, heteket, és így a végére kijön neki egy százezres órabér, hát ez vicc.


Téged sem hülyéz le senki, amiért nem nagykerekben vásárolsz, hanem kifizeted a boltokban a kiskereskedelmi árrést is. > kicsit sántít a példa, de értem, mit akarsz mondani. Nem azért nem vásárolok nagykerben, mert nem akarok, hanem mert nem tudok. Tudatos vásárlónak tartom magam, aki figyel az árakra és az ár-érték arányra. Tudom, hogy a nagyker olcsóbb, de nem tudok bemenni, nem tudok vásárolni, mert nem vagyok vállalkozó. Ezen túllépve viszont figyelem, hogy hol mi éri meg jobban, és a lehetőségekhez mérten nem hagyom magam átverni, hanem figyelek. az ingatlanügynök is csak egy munkát végez, rendben, kapjon érte fizetést, de az ő esetükben az ár-érték arány nagyon nincs rendben.


Le kellene vetkőzni az örökös gyanakvást, a "mindenkinél okosabb vagyok, majd én megmutatom" hozzáállást > talán nem mindenkinél vagyok okosabb, de akik hagyják magukat átverni, netán önként szaladnak elébe, azoknál mindenképpen. akit egyszer megpróbálnak átverni, az onnantól gyanakvó lesz, de ez csak önmagunk bebiztosítása. szerintem ez így helyes. ha multinál dolgozol 12 órában, akkor vedd igénybe, már nem tudom, hanyadjára írom le.

de ha én (és nagyon sokan mások) képes vagyok minimális erő- és időráfordítással elvégezni ezt a munkát, akkor ne kelljen már százezreket kifizetnem!


én nézegetem a lakásokat, kb. 2 hete pl. egy barátnőmnek kerestem, aki nem tud annyit netezni, mint én.

Debrecen az ország 2. legnagyobb városa, talán nem kicsi a kínálat. Mégis, miután beállítottam a megfelelő szűrőket, mekkorát akar, mennyi pénze van, nem sok találat maradt. Nem hogy 40 meg 100 oldal, hanem 1 vagy 2 oldal!!! aki végignézi a szántókat, legelőket, meg a vadászkastélyokat is, hiszen ez mind ingatlan, az magára vessen.

És hidd el, mivel nagyon fontos volt a lakáskeresés, minden létező oldalt végignéztem, az irodáknak lényegesen kisebb kínálatuk van, és amit egy irodánál megtalálok, az 100%, hogy fent van az ingyenes oldalakon is. 100 potenciális vásárlóból 80 meg fogja nézni a Jófogás oldalát, de 20-30-nál több nem fogja megnézni a helyi irodák oldalait, mert nem is ismerik.

2015. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Végezetül, aztán lezárom a vitát:


Azt nem nézem hülyének, akinek NINCS MÁS LEHETŐSÉGE, ezáltal ezt az utat választja.


De az már nonszensz, hogy lassan engem néznek egyesek hülyének, amiért nem hagyom magam átverni és lehúzni.


Hordjátok a szennyes ruháitokat a tisztítóba, hiszen az egy szakma, ők tudják megfelelően kitisztítani!

Nem számít, hogy otthon is meg tudod csinálni, mert vannak igazán ügyes és hozzáértő mosónők, akik profik! Több tapasztalatuk van, mint neked! Jobban ismerik a mosószereket, azok árait.

Az sem számít, hogy te magad 200 ft-ból kihozol egy mosást, ők meg 4000-et kérnek el érte, hiszen van ilyen szolgáltatás, ezért VEDD IGÉNYBE!

2015. aug. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én telekárban ingatlanos céggel öt hónap alatt adtam el egx romhalmaz házat. Ha magam árulom, miután kitettem a táblát, minden érdeklődőt be kell engednem. Ha egyedül vagyok, akár le is üthetnek, kirabolhatnak. Az eladó tábla a betörőknek is nagyon vonzó. Ha magam árultam volna, jöttek volna hosszú, tömött sorokban a nem napon barnult lakásmaffia és hasonlók. Öt hónap, válogatott vevőkör, minden adminisztrációt az iroda végzett (még energiatanúsítványt készítőt is hozott). Nem bántam meg, pedig nem volt két forint. És vettem is, ugyanígy, irodával. De ha szerződést kötsz valamelyik céggel, az NE legyen kizárólagos.
2015. aug. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Csak hogy folytassam a megkezdett eszmecserét:


Ha a te környezetedben ez a tapasztalat, azt még nem célszerű országos gyakorlatként kommunikálni, hiszen a felmérések sem ezt igazolják. Te jófogás vs. ingatlancégek oldalairól beszélsz. Én országos és nemzetközi ingatlanportáloktól. Ingatlanbazar.hu, ingatlan.com és társai.

Ne a saját környezetedben tapasztaltakból indulj ki, már csak azért se, mert nem reprezentatív.


Sajnálom, ha már ért kellemetlenség, de hadd kérdezzek vissza: Ha az első randid rosszul sikerül, soha többet nem pasizol /csajozol?


Kicsit hamar megállt a gondolatmeneted a jogi témakörben. Hogy kinek van kedve pereskedni? Nos, annak, aki milliókat bukik egy ingatlanon. Neki lesz, ebben bátran legyél biztos! De itt volt egy lyuk az elméletedben. Ugyanis ha magánszemély ver át, hamarabb kerülsz olyan helyzetbe, hogy futhatsz a pénzed után. Mert mindent le fog tagadni, hiszen nem szakember, honnan tudhatta volna, hogy blabla...

Ingatlanossal így nem fogsz járni. Igen, lehet, hogy perre kell menni. De ha igazad van, ingatlanirodával szemben van jobb esélyed. Viszont ott kisebb az esély az átverésre.

Hogy drága a közvetítői díj?

Mihez képest? Azzal talán tisztában vagy, hogy a piac kereslet-kínálat elven működik. Ha van kereslet, lesz kínálat. Mint a mellékelt ábra mutatja, sokan veszik-vesszük igénybe az ingatlanközvetítők szolgáltatásait. Tehát van rá kereslet. Akkor miért dolgozna az ingatlanos olcsóbban? Intézi az ingatlanommal kapcsolatos ügyeket, minden gondot levesz a vállamról, ehhez fenntart egy irodai infrastruktúrát, jogtiszta szoftvereket, hirdetési díjak, stb.

Hogy ezért pofátlanul sokat kér? Az nem pofátlan, ha egy banki hitelre 30 év alatt több, mint a dupláját fizeted vissza? Mégis hitelből él a fél ország...

Bár azt kommunikálod, amit, mégis ott a sugallat arra, hogy ingatlanossal aztán ne, hiszen semmit nem csinál. Ez azonban nem fedi a valóságot.

2015. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!