Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi időt vehet igénybe a...

Mennyi időt vehet igénybe a közművek átírása, mennyire jellemző, hogy egy nap alatt el lehet intézni, akár a lakás tényleges átadása után? Kinek mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Én vagyok a vevő, dolgozom, az eladó nyugdíjas, de más településen él és súlyos beteg házastársát ápolja. Hétvégi időpontban lesz az átadás, aznap nem nagyon van lehetőség ilyen ügyintézésre.
2015. okt. 28. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
mindent el lehet intezni egy nap alatt. Az oraallasokat rogzitsetek elotte.
2015. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp, köszi.
2015. okt. 28. 11:34
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
El lehet intézni, nekem is sikerült nemcsak az eladásnál (Budapesten, ügyfélszolgálatokon), de a vidéki vételnél is. Mobillal fotózd le az órákat (víz, villany, gáz), de írd is fel az adataikat. Kell az ügyvéd előtt kötött, hivatalos adásvételi szerződés, kellenek a tulajdonos adatai, a szolgáltatók egyeztetik az adatbázisukban. Az ELMÜ azonban egy hónapon belül ellenőrt küld, lefotózza a villanyórákat és úgy kötnek szerződést az új tulajdonossal. De azzal számolj, hogy esetleg kaphatsz 100 ezres csekket is, mert átalányt fizettek. Ezt bevasaltam az eladón.
2015. okt. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Figyelek, köszi, csak az én fogyasztásomat fizetem.
2015. okt. 28. 12:28
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Az előző ilyen kérdésednél leírtam részletesen, használd a "saját kérdéseid" menüpontot, és a kiemelést...
2015. okt. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Határidőkről már kérdeztem, de hogy mennyi az ügyintézés, azt nem.
2015. okt. 28. 13:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Változó, hogy mennyien vannak, így az idő is. Ajánlatos nem pénteken intézni, akkor rövidebb ideig tartanak nyitva a szolgáltatók.
2015. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Átíráshoz lényegtelen, hogy az eladó milyen egészségi állapotban van, vagy mennyire mobilis.

Ugyanis átíratni a vevőnek kell, ő köti meg az új szerződést a közműcégekkel. És azon nyomban sem szükséges rohannia, 15 napja van, hogy az eladás után elkezdje az átírás intézését.


A leggyorsabb módja általában a személyes ügyfélszolgálati. Bár némelyik cég szereti ezt elkerülni az üszo-n és hajlamos elküldeni az ilyen igénnyel hozzá fordulókat. Pedig ott rövidre lehet zárni az egész procedúrát.


Fontos, hogy a vevő (vagy annak egy meghatalmazottja, aki írásos meghatalmazással rendelkezik) vigye magával az adásvételi szerződés másolatát (akár ki is lehet takarni az árat!), illetve a mindkét fél (!!!) által aláírt mérő átadás-átvételi jegyzőkönyvet. /sok cég honlapjáról üres nyomtatvány letölthető/ A mérők lefényképezése átíráshoz nem jó.


Átíráskor a jegyzőkönyvön szereplő dátummal és mérőállással kerül majd át a mérő az új tulaj nevére. Egyébként a vevő olyan szerződést köthet, amilyet ő akar. Nem kötelező az előző tulajdonos számlázási módját választani. Tehát ha akar lehet átalányfizetős, de lehet havi diktálós is. Viszont ezt már célszerű rögtön tisztázni az ügyfélszolgálatossal.


Amennyiben mégsem a személyes ügyintézést választod, akkor írásban is el lehet indítani az átírást. Ugyanezek a doksik kellenek hozzá (másolatban) és annak közlése milyen számlázást szeretnél. Viszont így az átírás megtörténtére több hetet is várhatsz. Addig nem tudsz fizetni, pedig mondjuk már fogyasztasz.

Fontos, hogy az esetlegesen még a régi tulaj nevére érkező számlá(ka)t semmi esetre se fizesd be!!!!

Ugyanis átíráskor azokat a régi tulaj neve alatt rendberakják (akár törlik is).

Az új tulaj "élete" új ügyfélazonosító alatt fog indulni.

2015. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rhella, nagyon köszönöm. Eddig több helyen is olvastam, hogy az eladó is kell az ügyintézéshez, nekünk ezt kicsit nehézkes összehozni.
2015. okt. 28. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!