Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért emelkedtek meg az...

Miért emelkedtek meg az ingatlan árak (lakás, családi ház)? Azt, mondták a rádióban, hogy 1 hónapot sem kell várni már el is kelt az ingatlan.

Figyelt kérdés

Az egész országra értem a kérdésemet !!!

Kevés ingatlan van ma Magyarországon vagy miért lett annyira felkapott az ingatlan vásárlás? Mit gondoltok nem szoktak már manapság családi házakat panel lakásokat építeni? Vidéken élek és ahogy én látom csak a házakat bontják.



2015. nov. 7. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Akinek pénze van,az ingatlanba fekteti .Az ingatlan nem tünik el úgy ,mint a bankokban ahogy eltünhet a pénz .

Többet hoz a konyhára,mint bármilyen banki kamat .Akkor jutok a pénzemhez ,amikor szeretnék .

2015. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pontosan így van.
2015. nov. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A bankok jelenleg nevetséges kamatokat adnak. Beteszel mondjuk 1 M Ft-ot egy évre, akkor a végén visszafizetéskor többet levesznek belőle adó meg mindenféle jogcímen, mint ami kamatot kaptál. (Szeretett kormányunk ugye bevezette a bankok különadóját, de hogy mégis nyereségesek legyenek, az állam mesterségesen alacsonyan tartja a jegybanki alapkamatot, amit a bankok követnek, így végső soron a betétesek fizetik meg az egész bankadót.)

Na, és ezért nem bankba viszik az emberek a pénzüket, hanem vesznek egy ingatlant, aztán kiadják albérletbe. Pár napja olvastam, hogy eszméletlen mértékben megugrott az albérletek iránti kereslet, mert ebben a kettészakadó társadalomban akit nem tudnak támogatni a szülők, meg akinek nincs ötvenkét gyereke, annak esélytelen dolog saját lakáshoz jutni.


Nyilván persze, azok kelnek el gyorsan, amit alacsonyra értékelt a tulaj, vagy hajlandó sokat engedni az árból.

2015. nov. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!