Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A X. kerület melyik részén...

A X. kerület melyik részén érdemes lakást vennem? Fontos a jó közlekedés.

Figyelt kérdés
Sziasztok! A corvinusra fogok járni februártól, ezért szeretnénk lakást venni, az albérletre elég pénzt kidobtunk már. Eddig a X. kerületben láttam hogy nincsenek elszállva annyira az árak és viszonylag nagy, jó állapotú lakást tudunk venni, sajnos a belvárosban ugyanilyenre nem telik. Melyek azok a részek ahonnan a Corvinus megközelíthető kb 30-40 perc alatt? Az Állomás utcában néztem néhányat, közvetlenül a Szent László téri buszmegállónál, onnan nagyon jó lenne a közvetlen buszjárat, de lebeszéltek róla a közbiztonság miatt, mert 22 éves lány vagyok. Tényleg ilyen rossz a helyzet a központban? Ott lakók, kérlek adjatok tanácsot!
2015. nov. 17. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
A Corvinusnak rengeteg kara van szerte a városban. Melyikre kell bejárnod?
2015. nov. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez kimaradt, GTK.
2015. nov. 21. 12:11
 3/10 anonim ***** válasza:
A címe kéne.
2015. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fővám tér.
2015. nov. 22. 17:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Aha, oda nem megy közvetlen járat a X. kerületből.

Miért a X. kerületet nézted ki, ami elég messzi van onnan?

Ennyire felmentek a közelebbi ingatlanárak? Van egy lakótelep a Baross utcában, pont a troli vonalán, ahonnan 4 megálló az egyetem, ott mindig alacsonyak a lakásárak. Persze a távfűtés miatt magas a rezsi, de ha 30-35 nm-es lakást veszel, akkor szerintem így is jobban megéri, mint napi +1 órát utazni éveken át csak azért, mert 1 millióval olcsóbb a lakás. Az Orczy térről indul a troli, az nem igazán szép környék, de Kőbánya színvonalánál nem esik lejjebb, szerintem nem létezik, hogy ott drágábbak a lakások. a Kálvária tér körnéyke (1 megállóval közelebb a sulihoz) még jobb is, mint Kőbánya, és ott sincsenek égben az árak. Van ott 3 millióért is 18 nm-es felújított garzon.

2015. nov. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pont ez a bajom, hogy 18 nm nem élettér, egy hét alatt megőrülnék egy akkora "lakásban". Még a szobák is nagyobbak nálunk.. Kb 50 négyzetméterest szeretnénk, 1,5 vagy 2 szobásat. Sajnos már a 8. kerület jobb részei is nagyon drágák, ezért nézelődtem kőbányán, mert ugyanannyiért sokkal nagyobbat kapok.
2015. nov. 23. 12:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Értem. hát először furcsa a kisebb lakás, mint amihez szoktál, de nagyvárosban majdhogynem nagynak számít az 50-60 nm, főleg egyedüli lakónak.

Én is ilyenben lakom, de nálunk a családban ez van a legelső helyen, hogy a lakótér, lakás téren a komfort meglegyen, tehát erre gyúrtunk mindig, generációk óta.

Hát akkor az adatbázisokat nézegesd, hogy ilyen méretben, nagy belmagassággal hol találsz jóárasat. Én a mostani lakásomat 3 év alatt találtam meg. Akár menj koliba addig, míg nem találsz egy igazán jó vételt, nem érdemes megalkudni.

A 47-49-es villamos és a 4-es metró is jár arra a 83-mas trolin túl, tehát ezeknek a vonalán érdemes keresgélni, akárhol is legyen az a lakás.

Nagyon sokat számít a napi idődben, ha átszállás nálkül tudsz eljutni a suliba!

Én bennszülöttként ezt tudom mondani.

Egyébkénk én is a belvárosban lakom, 4 megállóra trolival onnan.:)

2015. nov. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De nem csak a földrajzi távolság miatt nem javaslom a X. kerületet, én nem mennék oda szivesen.

Viszont fontos szempont az is, hol van a kollégium, mert sokat fogsz oda is járni az évfolyamtársaidhoz.

2015. nov. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :) kitartó leszek, remélem találok valami jót :)
2015. nov. 24. 09:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Hajrá!:)
2015. nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!