Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Osztatlan közös tulajdonú...

Osztatlan közös tulajdonú ház. Lakik valaki ilyenben? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Panelból egy 4 lakásos osztatlan közös tulajdonú ház egyik lakásába költözünk. Mik a pozitívumok, negatívumok, amiket tapasztaltatok?

Köszi a válaszokat!


2015. dec. 2. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenben lakok. Hát inkább hátránya van mint előnye. Mondjuk a mi tulajdonjogunk 2/3 a másik lakóé 1/3.

Ebből ők azt szűrik le, hogy nekik kb semmit nem kell csinálni a ház körül.

A kert is így van elosztva. Volt olyan eset, hogy felástuk a kert egy részét és befüvesítettük. A lakó meg arra a részre vitte a gyereket játszani, ami a "mi" részünk a sajátjával meg nem foglalkozott.

2015. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom, hogy amikor a fiam (ügyvéd) lakást nézett és volt is egy ilyen sorházban egy lakás és csak később derült ki az osztatlan közös tulajdon ténye, akkor a részletekbe belepiszkálva kiderült, hogy nincsen pontos írott részletezés az osztatlan tulajdonban maradó részek kezelésével és használatával kapcsolatosan, akkor a fiam azonnal visszalépett.
2015. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát ez nem hangzik túl jól... Sajnos kényszerből kellett ilyenbe költöznünk. Rosszat nem hallottunk a szomszédokról, de hát úgy is minden hosszútávon fog kiderülni. Én is kicsit félve mentem bele, de muszáj volt, mert a panel fenntartása iszonyat sokba kerül, meg két embernek egy 3 szobás lakás túl nagy szerintem. Örültünk neki, mert 7 éve, hogy el akartunk költözni a panelből, a többi amit eddig megnéztünk, az meg vagy drága volt vagy egy romhalmaz. Hát, majd meglátjuk... Várom a további hozzászólásokat! Köszi!
2015. dec. 2. 18:38
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnélek elkeseriteni,de a legrosszabb amit csináltatok .Még családon beül is nagyon sokszor nagy veszekedések vannak .Elég ,ha csak a kutya átfut az udvaron .30 éves tapasztalat .
2015. dec. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kár volt feltennem ezt a kérdést! Már el is ment a kedvem a költözéstől, de sajnos már nincs visszaút... Azt hittük, a panelnél nincs rosszabb, ezek szerint mégis?
2015. dec. 2. 19:11
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát,akkor meg kell osztani...Ha írtok szerződést,hogy kié mi,és ki mit -hogy használ,akkor osztott lesz és sokkal kevesebb a vita lehetősége.Egy hosszanti ikerházat vettünk osztatlan közös tulajdonú telken,együtt a szomszédommal mert mindkét lakás egyszerre volt eladó. Amikor az ügyvédnél voltunk ,már akkor pontos rajzzal lefektettük a megosztási szerződésben,hogy ki melyik telekrészt használja kizárólagosan és le is kerítheti, és mi az a telekrész ami közös....Így osztott közös tulajdonú lett a telek ami természetesen a jogutódra is vonatkozik,ha eladó lesz(közben mi eladtuk a mi részünket),soha semmi gond nem volt belőle.
2015. dec. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Természetesen minden közmű külön volt.Ami házat most vettünk,abból eladtunk egy telekrészt8nyeles telekként) ,osztott közös tulajdonként,csak így lehetett,mert nem kap külön helyrajzi számot,nekünk meg nagy volt a telek.Azon a részen amit eladtunk vadi új ház épül majd.Természetesen a miénken már van egy régebbi építésű ház.A két teleknek teljesen külön bejárata van,külön közművel meg minden.Csak a helyrajzi szám egy,még a házszám sem ugyanaz X/1,X/2.Így semmi gond nincs.
2015. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na végre egy pozitív hozzászólás...
2015. dec. 2. 20:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a "rosszat nem hallottunk a szomszédokról" állítás nagyon hamar megváltozhat. Ha belegondolsz, lehet a régi tulajnak nem volt gondja velük, lehet, neked az első napon lesz és onnantól kezdve nem igaz az állítás. Illetve még az is lehet, hogy másnap eladják egy 10 fős családnak és már megvan a baj...

Ebből csak azt akartam lehozni, hogy sok mindent közösen kell megoldani az osztatlan közös tulajdonban és sajnos kevés az olyan eset, amikor gond nélkül megy minden!!!!

2015. dec. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! Remélem, nem lesz igazad...
2015. dec. 3. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!