Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel zaj vs. Tégla zaj?

Panel zaj vs. Tégla zaj?

Figyelt kérdés
Eddig csak Panelben laktam és fiatalként nem zavart, de most már nagyon megelégeltem, költöznék innen. A mindennapi zajok: Felső lakásból - kutya ugatás, zene, magassarkú cipők, labda, valami kaparás, beszélgetés. Alsó lakásból - zene, beszélgetés, köhögés. Oldalsó lakásból - zene, beszélgetés, nevetés, néha kutya ugatás. Nagyon rossz érzés ezeket nap mint nap végig hallgatni, mintha nem is lenék egyedül a saját lakásomban. Szóval a kérdésem az, hogy lehet-e téglaépítésű kb. 20 éves lakás is ennyire, de ennyire zajos?

2015. dec. 18. 17:44
1 2
 1/13 anonim válasza:

En teglaban lakom. Legfelso emeleten es azon belul is az epulet sarkaban, tehat csak 2 szomszedom van, alattam es egy mellettem lako. Nagyon ritkan athallok kohogest vagy beszelgetest, szoval azt mondanam hogy ott is athallani azert.

Laktam egy masik teglaban, ahol alattam ugraltak gyerekek meg zajongtak (3 kisgyereke volt a nonek). Az hangos volt de inkabb csak kozvetlenul a felettuk levo szobabol lehetett hallani, ha atmentem a masik szobaba ott nem annyira jott at.

2015. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

De osszesegeben azt mondanam, hogy csak a nagyon hangos rohogest hallom at es a karomkodast amikor valaki ordit :D


Zenet nem tudom.. szerencsere itt nem zenel senki.

2015. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk simán hallatszódik, ahogy a szomszéd telefonál meg ilyenek.
2015. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
-mi is téglásban lakunk,de minden áthallatszik...
2015. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Téglában lakunk, ritkán hallatszanak át és inkább az erősebb zajok.Alattunk lakik egy nagydarab nő aki mindíg magassarkúban jár úgy, mint egy tank, na az felhallatszik, de nagyon ritkán, mert ritkán jön.

Meg az, amikor az alsó kihúzza heverőt vagy porszívóz.Állat nincs, zenét nem hallgatnak, tehát ezeket leszámítva elég csend van.

2015. dec. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
téglásban lakom, azt is hallom, ha szomszéd fürdőben leesik egy törölköző :(
2015. dec. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Régi tégla lakásban lakok.

Hallom mikor ér haza felső szomszéd és azt is mikor kfélnek.:D

Azt is hallom, mikor a szomszéd nekiáll dobolni és azt is, mikor a 3.-on lakó rákontráz a kalapáccsal vagy kloffolóval, hogy hagyja már abba a dobolást. :D


Beszélgetést nem nagyon hallok, max amikor a folyosón beszélgetnek.

2015. dec. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem panel/tégla kérdése, hanem a hangszigetelésé. Laktam olyan tízemeletes panelban, ahol a rock-őrült szomszéd kamasz állandóan ordító magnója sem hallatszott át egyáltalán, csak ha átmentem hozzájuk, ott hallottam, meg olyan négyemeletesben is, ahol ha bárki a házban tüsszentett, mindenki hangosan egészségére kívánt, sőt rádiót sem kellett vennem, simán élveztem a szomszédét reggelenként.
2015. dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lényeges kérdés a zajszigetelés minősége. Ahol én laktam eddig, csak felülről hallatszottak le hangok, de csak kiabálás, rohangálás, ha valami súlyos tárgy leesett a földre. Alulról és oldalról jellemzően semmi.


Ehhez képest egyik barátom is téglalakásban élt a másodikon, ő azt is hallotta, ha a kertben két ember beszélgetett, a falszomszédai nemi életét, és egyszer a rendőrséget is kihívták a szülei, mert odafent elgurult a gyógyszer egy családi perpatvarnál.


Nem egyszerűsíteném tehát ennyire le a kérdést, at églalakás valószínűleg ilyen szempontból átlagosan jobb, de ott is ki lehet fogni nagyon rosszat.

2015. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a vizesblokkok mentén van áthallás függőlegesen és vízszintesen is, ha meg valaki paraszt, azt mindenhol hallod, hacsak nincs valamiféle szuper szigetelés. Azért az általános tapasztalat az, hogy téglában kisebb az áthallás.
2015. dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!