Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vásárlás önerő személyi...

Lakás vásárlás önerő személyi kölcsönből?

Figyelt kérdés
Ha veszek fel 1m ft szemelyikolcsont, akkor ugyan annal a banknal vehetek fel lakás hitelt? Vagy bármelyik másik banknál? Ha az önerőm személyi kölcsön az gátló tényező? Vagy mi.degy honnan van az önerő? Csak ne lépjem át azt a hitel terhelhetőségem?

2015. dec. 21. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Jól értem, hogy úgy akarsz lakást venni, hogy egyetlen forintod sincs??
2015. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van néhány bank, ahol eleve kizárt önerő nélkül lakást venni, tehát ha személyi kölcsönből szeretnéd ezt megoldani, őket el kell kerülni.

1M Ft személyi kölcsön igen kis értékű ingatlan önereje lehet(ne) így számomra az is kérdéses, hol, milyen lakást szeretnél venni, vagy az 1M Ft csak kiegészítésnek kellene a kevés önerőhöz? Kisebb településeken nem fognak a bankok 80%-ig behitelezni egy ingatlant, tehát ha az a terved, hogy a teljes önerőt személyi kölcsönből oldod meg, az nem igazán fog menni.

Több adat kellene, hogy meg tudjam mondani, van-e esélyed így.

2015. dec. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vásárolni Orosházán szeretnék, pénzem van, de csak 300e ft. A bank 80%-át be hitelezi nekem! De sajnos egyéb okok miatt kell ehhez folyamodnom. A személyi kölcsön saját bankos, a lakás hitel otp...
2015. dec. 21. 20:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Van egy pozitív adós lista. Erre te felkerülsz, amint felveszed az egyik hitelt. Bemégy a másik bankba, megnéznek a gépben, hogy fenn vagy-e ezen a listán. Az első hiteled összege csökkenti a másodikét. Hitelkártya is beleszámít.

Elvben van olyan opció, hogy a hitelnél választhatod, hogy ne legyenek nyilvánosak az adatok más bankok számára, én ezt egy helyen láttam, de egyáltalán nem biztos, hogy ez mindenhol így van, és én abban sem vagyok biztos, hogy betartják.

Ja, és nem tudom, hogy ezt megmondják-e előre, vagy csak a papírokból derül ki.

2015. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az OTP még Budapesten sem hitelez 80%-ig, Orosházán pedig még kisebb erre az esély. Légy nagyon óvatos. OTP-ben lehet előzetes értékbecslést rendelni komplett hitelkérelmi csomaggal, Adásvételi nélkül, így kideríthető, mennyi hitelt bír el az ingatlan. Ezzel a megoldással nem buksz foglalót, de....

Őszintén? Én tuti nem vinném a hitelkérelmedet az OTP-be a körülmények miatt. (Hiteltanácsadó vagyok egy országos hírű ingatlan irodában, az a munkám, hogy megoldjam a hiteligényeket, de a leírtak alapján tuti nem az OTP a nyerő...)

2015. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hat akkor melyik? Meg eddig is volt hitelem es volt elsődleges elbiralas rolam. Es rendben volt minden! Engem az erdekelne h ebbol a szemelyi kolcsonbol, pkusz hozza csapva fizethdtem e vele az oneromet? Vagy melyik bankhoz forduljak lakas hitellel?
2015. dec. 22. 14:57
 7/8 anonim ***** válasza:

A hitelezési szabályok nem tiltják, hogy személyi kölcsönnel kiegészítsd az önerődet egy lakásvásárlásnál, viszont bármelyik banknak jogában áll a kérelmet elutasítani, ha a bíráló úgy dönt, túl kockázatos az ügylet.

Írd le privátban a konkrétumokat (vételár, önerő mértéke, jövedelem, életkor, stb) és megmondom, megoldható-e az elképzelésed, vagy sem.

2015. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a gáz, hogy a bankok azt is nézik mennyi jövedelmed van és ebből mennyit tudsz megélhetésre illetve hitel fizetésre fordítani, van valami százalékos dolog, nekünk is nézték a személyi kölcsönnél illetve ha már van egy hiteled akkor nehezebben adnak még egy hitelt mellé mert kozkázati tényező.Azt ajánlom neked, hogy güjtögess pénzt és csak akkor evgyél fel hitelt ha már van saját pénzedből önerőd.
2016. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!