Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 5%-os ÁFA visszaigénylés...

5%-os ÁFA visszaigénylés céggel való építés esetén is?

Figyelt kérdés

Kértünk árajánlatot egy könnyűszerkezetes házat építő cégtől, és azt mondták h. utólag lehet visszaigényelni a 22% ÁFA-t 7kk-ig.


Úgy tudtam, ezt csak annak kell eljátszania, aki saját maga építkezik. Ezek szerint ha egy céggel építtetett az ember kulcsrakész házat a telkén, akkor is előre ki kell fizetni a 27% ÁFÁ-t és utólag visszaigényelni a 22%-ot?



2016. jan. 5. 07:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A kerdes engem is egetöen erdekelne.

... valamint, miilyen vallakozoi szerzödes megkötesenel nem kell egy filler illeteket sem fizetni?

Milyen kiskapuk vannak a törvenyben, amialtal a vevö elesik az illetekkötelezettsegtöl?

2016. jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt jol leirjak a felteteleket:


[link]

2016. jan. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kiskapu sajna nem igen van, azért itt se fenékig tejfel a dolog.
2016. jan. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban hogy nincs még a törvényhez végrehajtási rendelkezés, azaz nincs gyakorlati útmutatója. Magam is építkezés előtt állok, voltam a bankomban, ahol csak nagy szemekkel néztek rám, hogy mit akarok én számlákkal egy bankban. Amíg nincs végrehajtási, addig olyan mintha nem is lenne ez a törvény. De ha lesz, és ez alapján lesz, akkor kb18,5M-ig ÁFA-mentes vagy, azon felül 27% ÁFA lesz. Neked kell megelőlegezni majd az 5M ÁFÁ-t, és nagy kérdés hogy mikor kapod vissza. HA csak tárgyévet követő májusban, esetleg a lakhatási engedély kiadását követő tárgyév májusában, akkor szinte nem is lehet vele számolni. Esetleg kétütemes építkezésnél, de az jóval több bürokrácia.


Szóval még sok a ha, naponta változnak a feltételek, gyakorlati lebonyolítása pedig még nincs.

2016. jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!