Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire jó ötlet ez?

Mennyire jó ötlet ez?

Figyelt kérdés

Albérletben élünk a párommal és lakásvásárlás előtt állunk. Azon a környéken nézelődünk, ahol az anyukája lakik, mivel mindkettőnket oda köt a munka és olcsóbb környék is a jelenlegi helyünknél.

Anyósom felajánlotta, hogy ha veszünk neki egy pici 1-1,5 szobás lakást, akkor ő ránk íratja a 2,5 szobás lakását. Ennyivel tudná segíteni a lakásvásárlásunkat és mivel neki már nincs szüksége ekkora lakásra, mindenki jól járna.

A lakással semmi gond, a gesztus is szép, viszont egy kicsit bizonytalan vagyok, ugyanis nem szívesen költözök földszintre és az elosztása sem olyan, amilyet megálmodtunk magunknak.


Ha elfogadjuk az "ajánlatot", akkor kb. 3 millió forintot takarítanánk meg, így csak 3-4 millió forint hitelt kellene felvennünk a 6-8 helyett az önerőnk mellé. Ez gondolom egyértelmű, hogy hatalmas előny és átmenetileg jó is lenne, viszont tartok attól, hogyha néhány év múlva elköltöznénk, akkor nem neheztelne-e anyós, hogy benne minden jó szándék megvolt, mi még is eladjuk.


Ergo a kérdés. Érdemes-e ilyen feltételek mellett "megvásárolni" egy olyan lakást, ami nem álmaink lakása, vagy inkább kicsit többet költsünk, de akkor abba szeressünk bele?

Egyébként még kb. 1,5-2 milliót rá kellene költeni, hogy olyan legyen, amilyennek szeretnénk, kicsit modernebb. Amit természetesen anyósomnak is ki kell csengetni, ha új lakásba költözik, hogy olyan legyen az, amilyennek szeretné. Mivel ő itt is felújításra készült, ezért részéről mindegy, hogy az új lakást újítja fel, vagy ezt.



2016. jan. 17. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Ha bele mentek akkor miért csak átmenetileg jó? Akkor semmi értelme az egésznek. Vagy bele mentek aztán megspóroltok egy csomó pénzt és ott maradtok örökre vagy ne menjetek bele. Ha csak pár évre kellene mi értelme ? Rá költötök felújítotok még ha csak minimum is . Aztán eladni másikat venni másik hitel. Bukás az egész anyagilag szerintem.
2016. jan. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg beszéljetek anyósoddal hogy ő mitszólna ahhoz ha átmenetileg használnátok a lakást, és ha őt ez nemzavarja akkor vegyétek át az ő házát neköltsetek a házra lehetőleg nagyobb összeget, gyűjtsétek a pénzeteket. Ha már lesz hol lakni nézegessétek a cserére meghírdetett lakásokat és ha lesz közte olyan ami nektek tetszik akkor cseréljétek el, és majd azt tegyétek rendbe a salyát ízlésetek szerint. Én nemhagynám ki azt semmiképpen hogy egy kisértékű lakásért egy nagyobb értékűt kapok. De ez csak az én véleményem.
2016. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjátok meg anyósodnak, hogy nem igazán ilyen lakás az álmotok, és ha segíteni szeretne esetleg eladhatná a 2,5 szobásat és vehetnétek egy kisebb lakást, és az árkülönbözettel kisegíthet benneteket, már ha belemegy.
2016. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy jelenleg nekünk is elég lenne egy 1,5 szobás lakás, de mivel hosszútávra terveznénk, ezért mindenképpen minimum 2,5 szobásat szeretnénk venni már most.


Annak nem látom értelmét, hogy veszünk egy 1,5 szobás lakást és odapateroljuk anyóst, mert átmenetileg nekünk is elég egy ekkora lakás, a későbbiekben, gyerekvállalásnál lesz szükségünk nagyobbra.

2016. jan. 17. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát pedig szerintem is ez lenne a legjobb, ahogy a 3. leírta. A mostani anyós-lakás átírása meg felújítása felesleges költség lenne, ha úgysem akartok hosszú távra ott maradni.
2016. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom miert kell bonyolitani ezt.


- az anyos eladja a lakasat, vesz egy masikat. A különbözetet odaadja nektek 'cash'ben.

- Ti vesztek egy olyan lakast, ami tetszik, ott ahol tetszik.

2016. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!