Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha ingatlanos nélkül szeretném...

Ha ingatlanos nélkül szeretném eladni a lakásomat, akkor hogy lőjem be az értékét?

Figyelt kérdés

Szerintetek hívjak egy értékbecslőt, vagy csak nézzem meg a hasonlóakat mennyiért adják és az alapján?


Ingatlanost biztos, hogy nem fogok igénybe venni, benne lakok, annyit én is meg tudok csinálni, hogy felteszem a hirdetést a netre, meg felveszem a telefont az érdeklődőknek, körbemutogatni meg úgy is én fogom, mivel itt vagyok benne, az ingatlanos meg majd áll a háttérben. Semmi értelmét nem látom, azon kívül, ha esetleg nem laknék helyben és lenne valaki, aki foglalkozik vele.


2016. jan. 26. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem fölösleges értékbecslőt hívni, nézd meg az ingatlan.com-on, hogy a hasonló méretű lakásokat a környéken mennyiért hirdetik. Olyan 10%-al lődd fölé az árat annak, mint amit biztosan kapni szeretnél érte, hogy lehessen alkudni. Írj részletes, tartalmas ismertetőt, fényképezd be lehetőleg nappal a lakást, úgy hogy előtte elpakoltál, és nem remeg a kezed, plusz csinálj egy tájékoztató jellegű alaprajzot. Lehet, hogy ezek evidens dolgoknak tűnnek, de sokszor még az ingatlanos által feltett lakásoknál is olyan képek vannak, hogy pl. csak a plafon látszik, vagy nincs alaprajz, vagy nincs ott, hogy mennyi a közös költség, stb. Sok sikert!

(ha ingatlanos nélkül adod el, spórolsz is általában, mivel nincs jutalék. most pedig eléggé felpörgött a piac, szóval valószínűleg ingatlanos nélkül is menni fog a dolog, bár ugye nem tudom, hol a lakás :) )

2016. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket! Pont ezért akarom én hirdetni, mert mikor anno kerestem, meg most is ahogy nézegetem mindig szörnyülködök, hogy még annyira se képesek, hogy normális képeket készítsenek, vagy egy méretarányos alaprajzot hozzanak össze a paintben...


Mikor mi vettem a lakást is annyit csinált, hogy ahelyett, hogy csak az eladóval kellett volna egyeztetni időpontot még neki is meg kellett, hogy feleljen és a háttérben állt, miközben az eladó megmutatta a lakást meg válaszolt a kérdésekre. Mindezt az eladótól kapott több százezer forintért.


Ráadásul több lakást azért is nem választottam, mert mikor megtekintettem és érdekelt volna akkor kiderült, hogy jaj hát nem kommunikálhatok az eladóval csak rajtuk keresztül, meg nem lehet alkudozni, csak úgy, hogy írunk valami papírt előre és akkor többszázezer forintot leteszek és meglátjuk, hogy elfogadja-e, ha nem, akkor új ajánlat stb. Aztán úgy voltam vele, hogy anyátokat ráadásul annyival kevesebbet is fog engedni, amennyit nektek fizet és inkább vettem egy másik lakást magánszemélytől.


Szóval én úgy vettem észre, hogy tényleg csak egy felesleges extra személy, aki csak bonyolítja a dolgokat és még drága is, mindkét félnek.

2016. jan. 26. 14:22
 3/3 anonim ***** válasza:
A legrosszabb, amit tehetsz, hogy megnézed az ingatlan.com-ot ahol a lakások jelentős része túl van árazva, arra még ráteszel 10%-ot szerinted mennyire lesz az ár így reális? A piacvezető hálózatnál van a legtöbb infó, hol mi és mennyiért cserélt gazdát. Ha jó embert keresel meg, könnyű dolgod lesz az eladással, és profin fogja kezelni. Az, hogy más rossz embert választott ki, azért Te ne szívasd meg magad.
2016. márc. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!