Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Saját ingatlanból albérletbe!...

Saját ingatlanból albérletbe! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Van 1 panel lakásom zöldövezetben, kb 20 millát ér, de eladni (egyenlőre) nem szeretném. Környezetemben 100/120+rezsi körül adják ki a lakásokat.

Régóta vágyom kertes házra, és mivel van 2 kutyám is, így sokkal kényelmesebb lenne. Felmerült bennem, hogy ezt kiadom, és keresek egy kertes házat. (80-90+rezsi körül találtam a közelben párat)

Mi a véleményetek? Érveket-ellenérveket várnék.



2016. jan. 30. 09:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod eladni és venni egy kerteset akkor ez egy nagyon jó terv. Így ha nem válik be a ház, szomszéd, környék csak tovább költözöl. A kutyák biztos imádnak :)
2016. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Több dolog szólhat mellette és ellene is.

Én személy szerint, eladnám a lakásomat, és vásárolnék belőle. Mivel egy kertes ház fenntartása igencsak költségesebb dolog, mint egy panelé - hiába kecsegtetnek olyanokkal az ingatlanosok vagy a tulajdonosok hogy csak annyit fizetsz amennyit használsz, hiszen nagy teret kell fűtened, sem alattad se fölötted sem melletted nem fűt senki, így 20 fokon még jóformán megfagysz, kertes ház körül valamit folyton kell csinálni stb. -. Így, ha az lenne a kívánság, hogy a kiadott panelből kifizeted a kertes ház bérleti díját és még a rezsit is akkor szerintem nem csak nullán leszel de plusz költségek is lesznek. Anyagilag biztos, hogy nem éri meg.

Ha nem gond, hogy valamelyest ráfizetéses, akkor természetesen nincs probléma, hiszen a kiadott panel biztos, hogy fedezi a kertes ház 80%-nak a költségeit.

2016. jan. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%

2-es vagyok, kiegészítés, csak hogy példával szolgáljak:

Én és a családom X összegért bérlünk, egy 130m2-es+garázs-os kertes házat, aminek a rezsije és a költségek elérik a 100ezer forintot sőt meg is haladják esetenként havonta a bérleti díj mellett. (ebbe bele értve a rezsit, az egyebeket mint tv internet, szemét díj, stb)

2016. jan. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

Nagyszerü ötlet!!!!


A lakast NE add el! Többet er egy lakas a varosban, mint egy ház az aglomeracioban.

Aztan, ha az elet ugy alakul, hogy vissza kellene költöznöd a varosba, akkor egy hazat nehezebben fogsz tudni eladni is, amellett, hogy penzben is kevesebbet fogsz kapni erte.

Tehat, az #1-es ajanlata nem jatszik.


Termeszetesen egy haz fenntartasa többe kerül, mint egy lakase, ezt Te is tudod. A költsegeket azonban enyhiti, hogy van egy lakas, amiböl van plussz bevetel. Igy keves raforditassal, de elered a célod.

2016. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Ment a zöld kéz mindenkinek.

A dilemmám abból adódik, hogy nem tudom miben tér el egy kertes ház "költsége" a panelétól.

Tehát az elképzelésem: 2 szobás panelt kiadom mondjuk 100+rezsiért, és ugyanennyiért kiveszek egy kertest, vagy egy házrészt kevesebbért (pl 80+rezsi) a lényeg, hogy kert legyen!

Tehát így is, úgy is "csak" a rezsit kell fizetnem. Utóbbi megoldással a plusz bevétel beleforgatható az esetleges fűtési többletkiadásba akár.

Milyen plusz költségei vannak még egy kertes háznak?

Nem akarok ráfázni, de a panelból szeretnék kiszakadni, ha bejön eladnám a lakást, ha mégsem akkor mégis van mihez nyúlnom és van hová visszajönni-ez egy biztos pont.

2016. jan. 30. 11:13
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor érdemes ezt meglépni, ha van annyi jövedelmed/megtakarításod, hogy gond nélkül kifizeted a kertes ház bérleti díját a lakás kiadásából származó pénz nélkül is. Állhat üresen pár hónapig, előfordulhat, hogy a bérlő nem fizet és nem tudod se kirakni, se behajtani rajta, csinálhatnak neked akár több százezres közüzemidíj-tartozást, leamortizálhatják a lakást stb, stb, járj el körültekintően, és legyen félretéve pénz. Kérdés még, hogy hosszútávon mennyire éri meg tartogatni egy panelt.
2016. jan. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Kedves 2. természetesen nem úgy gondoltam, hogy a lakásom kiadási ára fedezi a kertesre a lakbért+rezsit. Csak lakbér lakbért alapon gondolkodom. Így viszont kényelmesebb lenne nekem is, és a kutyáknak is.
2016. jan. 30. 11:21
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen, azt természetesen belekalkuláltam, hogy állhat bizonyos ideig üresen, bár köreimben is lennének érdeklődők rá. A lakás kiadásával kapcsolatban is körültekintő vagyok, szerencsére van a családban ügyvédi ügyekben jártas személy, akitől tanácsot kérnék előtte, hogy mire figyeljek. (Biztosan kérnék pl: jöv. igazolást, befogadó nyilatkozatot, referenciát, stb)
2016. jan. 30. 11:26
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Miért nem veszel kertes házat? Hitelre, és a törlesztőt az albérleti díjból fizeted
2016. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Hitelképes lennék, de fedezetem csak a lakásom lehetne. Valamiért eszembe sem jutna tízen-húszon évre lekötni magam anyagilag. Bármi történhet és akkor még elveszthetem azt a bizonyos "biztos pontot" is. (munkahely megszűnése, betegség, stb)

Persze a pakliban ez most is benne lehet, mondjuk jelenleg ettől nem félek, de ki tudja mi lesz 5 év múlva. (más egy rezsit kifizetni mint egy száz x ezres törlesztőt is! mellé.)

2016. jan. 30. 12:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!