Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyen paraméterekkel szerintet...

Ilyen paraméterekkel szerintetek hány százalékos önerővel és kb. milyen törlesztő részlettel ajánlott/reális lakásvásárlás céljából hitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Hitel paraméterei:

Lakás teljes ára: ~30-33 millió forint

Tervezett futamidő: 10-20 év között


Bevételi oldal:

Jelenlegi fizetés: kb. 250 eFt + 40k egyéb juttatások


Kiadási oldal:

kb. 50 ezer Ft albérlet, amit így meg tudnék spórolni (illetve törlesztésre felhasználni)

kb. 40 ezer Ft egyéb juttatásokból finanszírozott költségek (étel)

kb. 50 ezer Ft egyéb/váratlan költség



2016. febr. 3. 16:26
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy néhány évig (5-10) az így megvásárolt lakás 2-3 szobáját kiadnám, hogy ezzel növeljem a bevételi oldalt, melytől kb. havi 100-150 ezer bevételt várnék (Budapest).
2016. febr. 3. 16:30
 2/18 anonim ***** válasza:

A lényeget nem írtad le. Mennyi önerővel rendelkezel?

Mondjuk 6.6 millió? (20%)

vagy 9.9 millió ? (30%)

mert önerőre szükséged lesz.

2016. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"Ja azt elfelejtettem írni, hogy néhány évig (5-10) az így megvásárolt lakás 2-3 szobáját kiadnám, hogy ezzel növeljem a bevételi oldalt, melytől kb. havi 100-150 ezer bevételt várnék (Budapest)"


Ez a bankot nem fogja érdekelni. Van-e jelenleg bármilyen tehermentes ingatlan a neveden? Tudsz-e adóstársat bevonni?


Ha a teljes összeget hitelként vennéd fel (ami nem lehetséges), a cib kalkulátora szerint ( [link] 10 év alatt legalább 317kHUF lenne a törlesztőd, de valószínű, hogy ez növekszik.


De a legtöbb banknál kérhetsz visszahívást, és az ügyintéző türelmesen kifaggat téged és megsaccolja, hogy milyen hitelhez lenne esélyed.

2016. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#1-es, jogos.

Valószínűleg max. 50%-nyi "önerőt" tudnék családon belül kérni, de nyilván szeretném ezt az összeget is minimalizálni, ugyanis ezt is vissza kellene fizetnem, csak később...


#2-es,

"Van-e jelenleg bármilyen tehermentes ingatlan a neveden? Tudsz-e adóstársat bevonni?"

Sem ingatlan nincs a nevemen, sem adóstársat nem tudok bevonni sajnos, legalábbis nem a legelején (később nem tudom, hogy lehetséges-e).


Köszi a visszahívás tippet, ez jó ötlet..

2016. febr. 3. 18:00
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt vesszük, hogy 33 millió a lakás és 40%-os önerőd van, akkor durván 20 millió ft hitelre van szükséged. Ennek törlesztője 20 éves futamidő esetén 120 ezer ft körül van. Ez necces, mert a jövedelmed maximum 50%-a lehet a törlesztőrészlet. Van más hiteled? Illetve a bankok már nem dobálnak ekkora hiteleket az emberek után. Elképzelhető, hogy kérnek adóstársat vagy kezest, ha egyáltalán úgy ítélik meg, hogy hiteleznek. Az sem mindegy, hogy hol található az ingatlan. A korod is számít. De biztos jó ötlet ekkora hitelbe beleugrani? Ez rengeteg, és gyorsan lehet még több, ha ne adja isten elveszíted a munkád stb. Az a bankot nem fogja érdekelni, hogy te kiadsz pár szobát, ezzel nem tud, nem is akar számolni.
2016. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
250 kilóra nem fogsz 20 milla hitelt kapni. Ehhez kéne egy 400-500 kilós fizu minimum.
2016. febr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#5-ös


Az ingatlan budapest szívében lenne elég központi helyen (ezért is lenne ilyen drága), viszont emiatt könnyen is értékesíthető a bank számára, ha esetleg bebuknám (és pont ezek miatt könnyen kiadható is).

Elsősorban nem is saját célra, hanem hosszútávú befektetési célból lenne használva (de tudom, hogy ez a bankot nem fogja érdekelni, meg is értem).


Más hitelem nincs, 30 leszek nemsokára, egyelőre nem keresek sokat, de mindenképpen külföldi fiztésből tervezem finanszírozni a hitelt.

Viszont sajnos nem vagyok magyar állampolgár és ha jól tudom, akkor hitelt így csak akkor vehetek fel, ha magyarországi munkaviszonnyal rendelkezem.


Ez az 50%-os határ biztos? Én valahol 70%-ot olvastam..

Milyen események miatt lehet még több? (deviza alapú hitelt elkerülném)


#6-os

Igen, sajnos én is így számoltam. Nagyobb bevételre inkább csak azután lenne lehetőségem, miután külföldre megyek ki dolgoni (ami tervben is van), ekkor viszont már nem biztos, hogy jogosult lennék hitelre, mivel azzal együtt a magyarországi munkaviszonyom is megszűnik...

Azt nem tudod véletlenül, hogy külföldiként magyar ingatlanra felvehetek-e magyar banktól hitelt, ha "éppen" külföldön dolgozom, de "volt" magyarországon munkaviszonyom?


Köszi az edigi válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek!

2016. febr. 3. 20:03
 8/18 anonim ***** válasza:
400 ezres jövedelem fölött lehet a törlesztő több mint a fizetés 50%-a, de akkor is maximum 60% lehet, és a bankok ennél szigorúbb szabályokat alkalmazhatnak.
2016. febr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Az ingatlan budapest szívében lenne elég központi helyen (ezért is lenne ilyen drága)"


Akkor az egy 80-100 éves gangos ház (ergó hosszú távra nem a legjobb befektetés, mert már most is problémás lehet) lehet iszonyatos rezsivel, és ha 3-4 szobás, nincs valami jó állapotban. Kíváncsiságból tudnál linkelni pár ilyen hirdetést?


Ennyi pénzért jó állapotú ekkora lakást bútorokkal együtt csak külvárosban kapsz.

2016. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kulfoldi befektetok cashre vesznek lakast pest brelvarosaban, amit aztan kiadnak. Tesom olyan laksban lakott, ami egy ir noe volt, aki vett 10 lakast pest belvarosaban, meg becsben, nemetorszagban... 2. Az hogy kulfoldre szeretnel menni dolgozni, az nem azt jelenti, hogu fogsz is kinn munkat talalni, foleg ugyhogy, mint irtad, nem vagy magyar allampolgar, gondolom eu-s sem, akkor biza vizum kell, azt meg nem dobaljak ekkora munkanelkulisegnel, hacsak nincs vmi popec it-s tudasod, inkabb ne rizikozd a kikoltozeses peznt, foleg ha meg nyelvi akadalyk is vannak, es csak a munka szertete van. 3 mivel valoszinuleg nem vagy pesti, ezert nem is biztos, hogy jol tudod meghatarozni a belvarost, hogy az jo-e a fuveszkert kornyeke is belvaros es .... A bank utca, hold utca, nador... Is es ott tenyleg mennek is a dolgok, de 33M ert ott nem kapsz olyan 3 szobas lakast, amire nem kene pl 10 M et kolteni
2016. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!