Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nem tehermentes ingatlanra...

Nem tehermentes ingatlanra lehet hitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állok, de a kiszemelt ingatlanon még van egy kis hitel, amit elvileg a tulajdonos még a foglaló előtt ki fog fizetni.

Merjek egy ilyenbe belevágni?


2016. febr. 8. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, mi is hiteles lakást vettünk részben hitelből, és nálatok ez még a jobbik verzió ha a foglaló előtt kitörleszti a hitelt.

Hogy ne bonyolítsd az életed csináld úgy, hogy az eladó kitörleszti a hitelt, ezzel annak nyoma sem lesz a tulajdoni lapon. Így nem lesz macerás a hitelkiutalásod.

Ha mégsem így megy, akkor sincs gond, csak kicsit más a sorrend. Az ügyvéded mindenben segíteni fog, mit hogy kell, hogy ne legyen benne buktató.


Nekünk úgy volt, hogy kikért az eladó egy hitelállást, ez alapján lett írva az adásvételi. Amikor megkaptuk a hírt, hogy megkapjuk a hitelünket, az önerőnk beforgatásra került az eladó hitelébe. Ezután egy új hiteligazolás alapján a bankunk kitörlesztette a hitelüket, a fennmaradó összeg ment az eladó számlájára. Így könnyűnek hangzik, nekünk is voltak csavarok, de egy jól megírt szerződéssel, nem lehet buktatója.

2016. febr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem lehetne ilyen ingatlanokat venni, akkor a fele ingatlan adásvétel meghiúsulna, nyugodtan vágjatok bele, csak jó szerződés kell. Mi olyan házat vettünk, ami már végrehajtás alatt állt, és a mi önerőnkből fizették a hitelt. Mi úgy csináltuk, hogy a végrehajtótól le lett kérve az aktuális tartozás, az lett az önerőnk. Ezt közvetlenül a végrehajtónak utaltuk, ők a hitelező bankkal együtt zárták a hitelt. Közben már beadtuk a bankhoz a hitelkérelmet, minden jelzálog, végrehajtás lekerült határozattal az ingatlanról és ezután utalta ki a bank a hitelt, semmi gond nem volt, annyiban volt bonyolultabb a dolog, hogy addig a hitelt nem utalták, amíg határozattal nem törölték a jelzálogot, tehát az nem volt elég, hogy széljegyre kerül a jelzálog törlés, és ez három hétig tartott, és még szerencsénk volt, mert kicsi földhivatalhoz tartozott az ingatlan, nagyobb foldhivatalnal, ha az ember nem tud hatást gyakorolni a bürokráciára, akkor eltarthat akár két-három hónapig is, pont múltkor futottunk bele egy ilyen ügyeletbe a kollégákkal, de szerencsénkre van ismerős a foldhivatalnál, így az ügygazda megunva a várakozást, áttelefonált, hogy lépjenek végre, egyszerre meg tudták csinálni...
2016. febr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xswerdy ***** válasza:
én is vettem ilyet, ráadásul úgy, hogy én is vettem fel hitelt. Az én bankom először a fennálló hitelt fizette ki a másik banknak, és csak miután lekerült a jelzálog, akkor utalta a többit az eladó számlájára.
2016. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, jelen helyzetben ez nem probléma, mert még a hitel felvétel előtt a tulaj tehermentesíteni tudja a lakást. (Akár a foglalóból, önerőből vagy egyéb forrásból)

Egyéb esetben, ha a hitel nagyobb és a végtörlesztéséhez szükséges már az újonnan felvett hitel is, érdemes megérdeklődni, hogy a bank mennyi hitelösszeget "előlegez meg" azelőtt, hogy az előző jelzálogjog törlésre kerülne. Pl. nálam a CIB csak a hitelösszeg 90% utalta ki, közvetlenül a másik bank technikai számlájára, a maradék 10%-ot csak miután az előző bank kiadta a törlési engedélyt a jelzálogra.

2016. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!