Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáshitelre hogyan kell...

Lakáshitelre hogyan kell kamatot számolni? Kamatos kamatot kell a teljes összegre és teljes időszakra? Vagy évente csökkentjük a visszafizetett összeggel a tőketartozást és a maradék után fizetünk kamatot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy felveszek 10 millió kölcsönt 10 évre. Évente 1 milliót tudok visszafizetni. 5%-os a kamat.


Mennyi lesz a törlesztő? 1 év után mennyi lesz a tőketartozás? Előbb a kamatot, vagy a tőkét kell törleszteni? Ha 5 év után hirtelen 5%-ról 10%-ra növekszik a kamat, az hogyan befolyásolja a törlesztést? Mi másra kell még figyelni lakáskölcsön esetén? A THM-et évre vagy a teljes futamidőre kell érteni?


Tudom, hogy ezek alap kérdések, de sajnos pénzügyi gondolkodásmódom nagyon megalapozatlan és nem értem teljes egészében a folymatot. Viszont hitelfelvétel előtt mindenképpen szeretnék ezekkel tisztába kerülni. Valaki részletezni tudná a fenti példát?



2016. febr. 14. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Az MNB honlapján találtam neked egy Kalkulátort, h ebbe beírod az adatokat, mindent kiszámol és a törlesztési táblát is megmutatja, ahol hónapról hónapra láthatod, mennyi a havi törlesztőrészletből a tőke és mennyi a kamat.

Ha a kamat változik pl az 5. évben, akkor teljes hátralévő futamidőre, az aktuálisan fennálló tőketartozással kell újra kiszámoltatni a havi részletet és meglátod a különbséget.


[link]

2016. febr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mielőtt a hitelt felveszed tisztába leszel ezekkel mert a bankba fel fognak világosítani. Mi 2010-be vettünk fel (hát a jelenlegikhez képest jó kakik voltak akkor) még a tőkébe semmit nem fizettünk csak a kamatot.
2016. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Excel az én jó haverom, de lehet a Te haverod is:

[link]


De a Google táblázat is tudja (ha van gmail-es accountod) PMT nevű függvénnyel, ha nincs exceled.

2016. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!