Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Érdemes mosáskor az extra...

Érdemes mosáskor az extra öblítés funkciót használni? Nem tudom, hogy ezek a víztakarékos mosógépek a kevesebb vízzel ki tudják-e mosni a ruhából a mosószert maradék nélkül.

Figyelt kérdés
2014. szept. 26. 14:42
 1/8 gomzoli ***** válasza:

Én is szkeptikus vagyok, ezért ha rendesen megtömöm a gépet, akkor mindig plusz vízzel mosatom ki a ruhákat (a miénken van egy "allergia" névre hallgató gomb, amit ha benyomok, több vízzel mos, és tovább tart az adott program).

Szerintem is egy rossz irányba tévelyedés a mosógépgyártóktól, hogy minél kevesebb vízfogyasztásúra csinálják a mai gépeket. Nekem ne azon a 10 liter vízen spóroljon, bacca meg. Nem a sivatagban élünk, hogy cseppenként kelljen beosztani. És ha havi 30 alkalommal 10 literrel több elmegy, hát letojom azt a 300 liter=200 Forint többletet.

Van úgy, hogy egy 3 literes néhai öblítősflakonnal öntözök vizet a gépbe, amikor már elindult a program, és már magába szívta azt a mennyiségű vizet, amit Ő elégnek gondolt. Mivel előltöltős, így kihúzható az a fiók, ahova a mosópor adandó, nos ebbe szépen lehet öntögetni literszám a vizet menet közben is.

2014. szept. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én most szépen utánaöntöttem még vizet a gépbe, érdekes módon most például jobban habzik. Köszi a tippet!
2014. szept. 26. 17:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyémen is van olyan funkció, hogy több vízzel mosson. Biztosan jobban kimossa a mosószert, ebből a szempontból érdemes.


Én nem azért választottam a 8 kg-os gépet alacsony vízfogyasztással (38-42 l), hogy megemelt vízszinttel mossak.

Minden tiszta, persze nem tömöm meg, szellősen 2/3-ig.

2000 Ft/m3 a víz, nálam ez az indok... :(


Nem próbáltál meg valamilyen öko mosószert használni?

2014. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gomzoli ***** válasza:
Én meg nem azért vettem 8 kilós mosógépet, hogy 2/3-ig rakva lötyögjön benne a ruha... :-)
2014. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-6 kiló ruha az nem kevés. :) Te mennyit teszel bele?
2014. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gomzoli ***** válasza:

Nem mérlegelem, hanem amennyi csak belefér, nem hagyok üres helyet a dobjában, persze nem taposom keményre. Amint benedvesednek, úgyis kissé összeesik a halom a gépen belül, tehát tudnak keveredni. De azt sokszor észreveszem, hogy a középen lévő ruhák még 5 perc múlva is majdnem szárazak.

Mondjuk a miénk egy olcsóbbnak mondható Candy Grand Evo nevű gép, és bosszantó, hogy csak kis "kortyokban", apránként adagolja a ruhákhoz a vizet.

Szerintem ésszerűbb lenne, ha inkább az áramon próbálna spórolni (mondjuk azt is teszi, mert A++), mint a felhasznált vízen.

2014. szept. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gomzoli ***** válasza:
Egyébként én magam is úgy vagyok vele, ha a hamvas testemről van szó, hogy már sikerült egy másfél literes flakon hideg vízzel is letusolnom (kempingezés alkalmával a természet lágy ölén), viszonylag kielégítő eredménnyel, de azért ha belefekhetek a kádba, és habosra lubickolom magam körül a 100 liter vizet, utána valahogy üdébbnek és vonzóbbnak érzem magam az ágyba vonulás során...
2014. szept. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez rögtön engedi a vizet, nem tököl vele. Rögtön vizesek is lesznek a ruhák. Az előző Lg az gondolkodott sokat, mennyit is engedjen. Aztán olyan magas lett a vízszámlánk, hogy ... Áh, mint a fog húzás.


Azt hozzá teszem, hogy lassan telik meg a gép, mi-gyerekek ruhái heti 1-1 + törcsik még egy.

Ha pedig megtömöm, akkor nem érzem a jó illatot a ruhákon, olyan állott szagúak.

2014. szept. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!