Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri Budapesten ingatlant...

Megéri Budapesten ingatlant vásárolni, ha körülbelül 6-7 évig fogok ott tanulni? Ha igen, érdemes nagyobb lakást vásárolni és egy szobát kiadni?

Figyelt kérdés

2017-ben fogok ballagni, tehát valószínűleg az egyetemet is akkor kezdem. Ennek kapcsán vetődött fel itthon az ingatlanvásárlás kérdése. Mint fent írtam, 6-7 évig tervezek fent tanulni, utána ugyan nincsenek még terveim, de nekem Budapest elég lesz arra a néhány évre.. :D

Az ott lakó barátaim átlagosan fix havi 50 ezret fizetnek szobánként(ez nem tudom milyen arány ott) és ha még ehhez veszem a havi 30-40 ezret minden másra, akkor albérlőként olcsóbban jövök ki.. Mégis sokak szerint jó befektetés egy lakás Budapesten. Ti mit gondoltok?

Itthon megvitatva találtunk pozitív(később kiadható stb) és negatív(drága) oldalakat is, viszont apukám hajlik egy esetleg vásárlásra.

Mekkora összeggel számoljuk előre? Milyen környékeken/kerületeken, milyen állapotú és mekkora lakást tudnánk ezért a pénzért kapni? (Itt megjegyzem, magam is tudok hirdetéseket böngészni órákon keresztül, néha kedvet is kapok, de egy általános képet szeretnék kapni)

Viszont itt következnek további kérdések, ha már elhatároztuk magunkat. Érdemes több szobás lakást vásárolni? (amennyiben kijön a pénzből..:D)

Mialatt ott lakom, érdemes kiadnom a másik szobát?

Ha barátról/barátnőről lenne szó, akkor természetesen igent válaszolna az ember, de erre nem lehet alapozni egy lakásvásárlást.

Kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban? Én nagyon ódzkodom a dologtól, nekem furcsa lenne, ha egy "vadidegen" élne a közvetlen környezetemben, szabad bejárása lenne a személyes teremben, az én konyhai eszközeimet használná stb, értitek. Viszont a dolog másik végeként lenne egy havi 50 ezrem, amiből máris fedezni tudnám a rezsit.


Első körben ennyi kérdésem lenne. Bocsánat, hogy kissé csapongós és kaotikus lett a végeredmény.. :D Előre is köszönök szépen minden hasznos választ! :) (és bármi plusz, tájékoztató és segítő jellegű információ mind Budapesttel, mind lakásvásárlással, mind albérléssel kapcsolatban jöhet)



2016. febr. 16. 17:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"vízóracseréért nem kell fizetni"

ez ebben a formában nem igaz: fő vízórát a vízművek cseréli saját költségén, almérőt a tulajdonos.

Pl. ha házban laksz, akkor valszeg fő vízórád van és ekkor nem a tulaj fizeti, ha társasházban akkor a társasháznak a fő vízóráját ingyen cserélik, de a társasházban lakó lakástulajdonosoknak altmérőjük van és ezek cseréjének költsége a lakástulajdonost terheli.

2016. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
tapasztalatból írtam, hogy fizetni kell érte... BME-t végzett diplomás ember... a mai napig nem értem, hogy felnőtt emberek fejében miért nem fordul meg, hogy nem csak olyan dolgok létezek a világban, amikkel találkozik. lásd vízóracsere.
2016. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hozzászólást! :)

(a kiszámoló.hu-s kommentért külön köszi, olvasgatni fogom!)

Igyekszem reagálni a legtöbb felvetődött kérdésre..

Először is, ami többeket érdekelt: a ráfordítani kívánt összeg. Mi itthon 12-17 millióra gondoltunk, ez az, amit "nehézség" nélkül és jószívvel kifizetnénk. Ebben nincs benne hitel, de őszintén szólva, nem is szeretnénk felvenni. Ahogy láttam, ennyi pénzért ki tudunk fogni normálisabb lakást, bár tényleg szerencse kell hozzá.. de lehet rosszul látom, ezért (is) írtam.

A másik az elhelyezkedés. Itt konkrétan arra gondoltam, hogy melyik kerületekben érdemes, mert alacsonyabbak az ingatlanárak, de jó közlekedésű és elhelyezkedésű és mik azok, amiket inkább kerüljek, mert balhés stb.. Sajnos nagyon ritkán járok Pesten, abszolút nem ismerem a kerületek milyenségét. De ha napi 30-60 percet kell utaznom, az sem hatalmas hátrány. Eddig is napi 50 percet utaztam a suliba, ezentúl is kibírnám talán. :D Illetve, nagyon szívesen bicikliznék, amikor az idő engedi..


A harmadik dolog a lakótárs. Volt pro és kontra, de ha sikerül kifogni egy jó ajánlatot, akkor inkább több szobásat választanék. Teljesen jogos, hogy az én albérletre fordított pénzemet így én kapnám meg. A befolyó összegből még talán félre is tudnék tenni.:)


Egyébként azért siettetem kicsit ezt a lakásvásárlást, mert anyukám bőrén tapasztalva egy kisvárosban is nagyon nehéz "tökéletes" lakást találni. A fővárosban az eddig tapasztaltak alapján, még nehezebb. Sőt, a legtöbbre előtte egy kis felújítás is ráfér.. és a bútorok. Ami még rádob 1-2 milliót a lakás árán kívül.. és hosszabb idő alatt kevésbé tűnik akkora összegnek.

2016. febr. 19. 13:13
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Napi 60 perc utazás Bp-n azt jelenti, hogy rohadt jó helyen van a lakás, és a munkahelyed/sulid is közel van.

Báthova elmész, minimum 20 perc. Ha átszállással tömegközlekedsz, a fő vonalakon számolhatsz úgy, hogy 15perc per jármű + a gyaloglás. Közlekedés Pesten jobb, viszont Buda sokkal rendezettebb, elég kevés a gázos környék.

De még egyszer mondom...ne vegyél lakást helyismeret nélkül.

2016. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha megírod melyik egyetemre mennél többet tudnánk segíteni helyszín ügyben.
2016. febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Szóval a napi 60 percet egy útnak vettem, tehát napi 120 perc. :)

Gondolkozom azon, amit mondasz, de nem feltétlenül értek vele egyet.. :\


Egyébként SOTE vagy BME. Húz a BME felé, mert nagyon-nagyon le akarnak beszélni arról, hogy orvosnak tanuljak. Őszintén, meg is értem miért..

2016. febr. 19. 15:09
 17/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha BME akkor ajánlom a 11. kerületet, annak minden részére elég jó a közlekedés, a helyedben a 17-47-49-es villamosok vonalán vagy a 4-es metró vonalán (budai oldalon) keresgélnék, akár paneles részen is, mert azok is kultúráltak, nyugisak arrafelé. Kelenföld, Albertfalva, Őrmező abszolút vállalható és nem vészesek az árak annyira.
2016. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Barátnőmék 3 éve vettek Kelenföldön egy panellakást, másfél szoba, WC, fürdő külön, konyhája normális méretű, van egy egész nagy erkély. 8,7 M volt, azóta persze drágultak a lakások. (Elindult a 4-es metró, ami itt van mellettünk.) Ő lakik a nagyszobában, én egy volt diákmunkás kolléga csajszival a kicsiben. Fejenként 30-30 ezret fizetünk, persze lényegében ennyi pénzért szinte csak egy ágyam, meg egy fél szekrényem van, plusz használom a közös helyiségeket, de! egyrészt a barátnőmmel és egy nagyon kedves ismerősömmel lakom együtt, és még így is vicces, hogy szinte alig találkozunk. Én hét közben dolgozom, hétvégén iskolába járok, ők hét közben suliban vannak és dolgozgatnak, plusz hétvégén is dolgoznak.

Előzőleg idegenekkel lakott együtt, akkor én még csak látogatóba jártam fel, de rengeteg volt a gond. Mióta mi lakunk együtt, azóta sokkal nagyobb a nyugi. Sajnos ezt lehetetlen megjósolni.

Mondjuk az is igaz, hogy a mi 60 ezrünk arra kell a családnak, hogy a hitelt törlesszék, meg a rezsibe is menjen. Én amúgy azt mondom, hogy egyetlen helyen érdemes lakást venni, mielőtt végleg letelepedik az ember, és az egy nagyobb egyetemváros. Ott mindig lesz bérlő, szóval jobb befektetés. A fővárosba meg amúgy is sok ember szeretne felkerülni. Én se költözöm most már haza, ha tehetem. A 11. ker. jó hely, jó a közlekedés, és itt, ahol mi vagyunk, nem találkoztam olyan "elemekkel", akik miatt aggódnék, ha este ki kell mennem az utcára.

2016. márc. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!