Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek még tovább fognak...

Szerintetek még tovább fognak nőni fognak az ingatlan árak vagy hogy lesz? Panelárak hogy fognak változni vajon?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állunk. Eddig albérletben laktunk, de a tulaj közölte, hogy el szeretné adni, így inkább saját lakást vennénk, mint hogy ezeket a horribilis albérlet árakat fizessük. Eddig nekünk elfogadható volt ez így, mert nem emelt nekünk árat, de így már nem.


Mi a vélemény?


2016. febr. 26. 12:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a kérdésben 2x írtam, hogy fognak.
2016. febr. 26. 12:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyanús ez az egész dolog, itt valami machinálás, trükközés folyik a gazdaságirányításban. Infláció gyakorlatilag nincs, a valutaárak csak picit mennek felfelé, az arany ára soha ilyen alacsony nem volt, akkor mi a fenére emelkedtek meg így a lakásárak ?? Tele van az ország lakatlan és kiadatlan ingatlanokkal, erős túlkínálat van irodák területén is. Valami nem stimmel.
2016. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hol vásárolnál lakást?

A lakásárak csak Budapesten, közelében és nagyobb megyeszékhelyeken nőnek, ahol van munka, emiatt oda vándorolnak az emberek, nő a kereslet.

Ahol nincs munka, ott olcsón lehet venni, mert rengeteg az eladó ingatlan és kicsi vagy nincs kereslet.

2016. febr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Budapesten élünk és itt szeretnénk venni.
2016. febr. 26. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Véleményem szerint nőni fognak még az árak.

Indokaim:

Ha megnézed a KSH adatait:


[link]


látod, hogy 2008 óta nő Budapest lakossága. Ez keresletet generál, így valószínűleg nem fog csökkenni.

Ha majd újra inkább az agglomerációba költöznek az emberek (vagyis csökken Budapesten élők száma) előfordulhat, hogy csökkenni fog.

A kamatok is béka segge alatt vannak, így sokan inkább kiadják, a nagyobb haszon reményében.

A bebukott bróker cégek miatt u.csak sokan menekítették ingatlanba a pénzüket.

A tőzsde sem teljesít túl jól.

Az ingatlan árak emelkedése se olyan rég kezdődött, így még tartani fog (főleg, hogy nem látszik, hogy mi miatt állnának meg).

2016. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Akkor te is belevágnál most a helyünkbe?

Mi is ettől tartunk, hogy csak emelkedni fognak, így nem látjuk értelmét, hogy tovább várjunk a vásárlással. Ráadásul ezt a CSOK-ot sem fogják szerintem sokan bevállani, mert azért az sem egyszerű és nagyot lehet koppanni vele.

2016. febr. 26. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés.

Főleg, hogy nem ismerem anyagi helyzeteteket, mennyi kp. van rá, mennyi kölcsönt és hány évre vennétek fel, lehetőségeiteket, merre mennétek stb.

Budapesten maradtok hosszú távon vagy elképzelhető, hogy vidékre vagy külföldre mennétek stb.

Ha BP belső részén vennétek, akkor sajnos már emelet áron, de ez elkövetkező min 2 évben szerintem nőni fog.

Ha Budapest külső részén néztek, inkább gondolom, hogy jobb vétel lehet, mert ott kevésbé lett felkapott mint a belső részek. Persze ekkor kérdés az ingázás, költségek, mennyire fekszik nektek stb.

1.5-2 éve fektettem be 8. kerületi lakásokba (persze nem a gázos részén), mert itt van (szerintem) az egyik legnagyobb növekedési potenciál. Zuglói, Városliget melleti lakásomat adtam el és vettem helyette a 8kerben. Az idő eddig igazolt, többet nőt az ár, mint amennyit a zuglói nőtt volna. Akkor (1.5-2 éve) a belvárosi lakások ára nem volt sokkal több mint külvárosi részen, így eleve csak benti részben gondolkodtunk, mert tudtuk, hogy a belvárosi rész többet ér (más országokban már régebb is sokkal drágábbak voltak a belvárosi részek mint a külvárosiak).

Saját lakást is (szerintem) úgy érdemes venni, mintha befektetnél: előre láthatóan el tudod majd adni bukta nélkül, sőt, inkább haszonnal vagy sem. Ha vállalod, hogy feltörekvő környéken veszel, van növekedési perspektíva, de vannak kompromisszumai. Ha eleve olyan környéken veszel, ahol kevés a kompromisszum, akkor előre "kifizeted" azt is. Sajnos a zuglói jó környéken lévő (volt) lakásom nem volt túl jó befektetés, a mostani 8keresek "hozzák" be. Ráadásul zuglóban kifogtam egy nagyon rossz szomszédot, amiatt is költöztünk el, ma már nem bosszankodom emiatt, mert így átgondolva anyagilag sokkal jobban jártunk és tanulság volt, hogy jó környéken is foghatsz ki olyan szomszédot, aki megkeseríti a jó helyet.

A mai viszonyok között lehet, hogy külvárosi részt is belevenném a keresési részben a mostani árkülönbségek miatt.

2016. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!