Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi történik az ingatlanpiacon?

Mi történik az ingatlanpiacon?

Figyelt kérdés

Budapest pesti peremkerületeiben (XVII., XVIII.) nézegetünk használt házakat. Azt gondoltam, hogy a 10+10-es CSOK az új házak árát fogja megemelni, de azokból egyelőre hiány van, a használtak pedig egyszerűen elszálltak... Azokra nem jár a dupla CSOK, mégis...

35-36 milliót kérnek 70-es években épült, 1980-as években ráépítéssel bővített, "sörösüveg-kerítés" erkélyes, linóleumos, fürdőszobában fehér kockacsempés, a konyhában piros szocreál bútoros, konvektoros házakért, amelyekben még sötétbarna régi lambéria van, és még nappalijuk sincs... Annyira nem rosszak, és mellesleg horribilis áron vannak ahhoz, hogy lebontandónak megvegye valaki. Mi magyarázza ezt?

A jobb házak persze ezekhez mérik magukat, és 40-nél kezdődnek, minimum. Pedig ezeknek kellene 30-35-ös árban lenni. Még az ingatlanosok is azt mondják, nonszensz. Várható változás?



2016. márc. 2. 13:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy XVIII. kerületben 34-35 millió körül újépítésű (!) házakat lehet venni az ingatlan.com szerint.
2016. márc. 2. 13:14
 2/8 anonim ***** válasza:

most nagyon pörögnek a lakások. nemrég adtuk el a pici külvárosi (bár szerencsére tégla) lakásunkat 2 millióval többért, mint amennyiért 2 éve vettük. Pedig, az albérlőink nem javítottak a lakás állapotán...


őrület egyébként, tényleg, szárnyalnak az árak. azt hittük, majd 15-ből veszünk valami normális lakást, erre egy 1+2 feles IV. kerületi panelre futotta.:) nekünk persze ez jó, de nem erre számítottunk őszintén.


múltkor véletlenül úgy szűrtem a lakásokra, hogy elfelejtettem bekattintani, hogy Budapest, csak a méretet meg az árat, és elnevettem magam a vidéki ingatlanárakon. jó nekik!persze tudom, hogy kevesebb a munkalehetőség stb, de annyira megdöbbentő a budapesti helyzet. A mi ingatlanosunk szerint ebben az országban a főváros a Titanic még vízből kilógó része...

2016. márc. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A lakásokra még találok is magyarázatot, akinek van befektetni való pénze, megveszi őket, aztán kiadja... Egyetemisták, stb., a fővárosban mindig jól jön, újabban ugye a turizmusba is be lehet kapcsolódni, x ezer eurót is lehet keresni havonta.

...na de a házakat nem nagyon érdemes befektetésnek megvenni, nehéz őket kiadni. Az agglomerációban dettó. Ahogy távolodunk Budapesttől, annál szebb házakat lehet látni ugyanazért az összegért. Ha kapnék munkát - meg a férjem is - a szülővárosomban, hazamennék rögtön. Anno 12 millióért vettünk egy panelt Kispesten, otthon mindenki azt hitte, hogy palotánk van, mert ott kb. 8 millióért már tök jó és nagy házak vannak. :)

2016. márc. 2. 13:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, az agglomerációban dettó elszálltak az árak, Vecsés drágább lett, mint Budapest, nem vicc.
2016. márc. 2. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki kivár. Az lehet, hogy Budapesten és a környékén felpörgött az ingatlanpiac, de még a vidéki nagyvárosokban sem érezhető ebből szinte semmi. Áll az egész, ugyanazokat a házakat, lakásokat kínálják hónapok, sőt éve óta. Baromi drágák, épp ezért senki nem veszi meg.


Szerintem az ingatlanpiac arra számít,hogy a CSOK nagy részét majd benyeli haszonként, amire sajnos meg is van az esély.

2016. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, itt a fővárosban is vannak olyan házak, amelyek nagyon túl vannak árazva, pl. amilyenekről a nyitó kérdésnél írtam.

Nem értem, hogy miért éri meg valakinek hirdetgetni horribilis áron, mutogatni, már ha van érdeklődő a képek alapján az ár függvényében, évekig.


Voltunk olyan házban, ami a képek alapján jól nézett ki, aztán élőben nagy pofáraesés volt. Az eladó magánszemély volt, dicshimnuszt zengett a házról, majd kikötötte, hogy minimálisat enged le az árból, mert ő ugyan nem kótyavetyéli el, mert ezt ők építették, és nemrég újították fel teljesen, mert a papa kőműves. Kérdeztem, mikor. "2000-ben" volt a válasz. Idestova 16 éve volt az a "most", és látszott a házon, hogy maszekoláshalom volt minden, meglehetősen igénytelenül kivitelezve. Azt sem értik meg, hogy amihez nekik érzelmi kötődésük van, mert az az ő kezük munkája, az sajnos másnak semmit nem jelent, és ha egyszer nem jó, akkor nem fogja megvenni.

2016. márc. 2. 16:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 2013-ban adtam el 70 éves, 100 m2-es házat telekárban budai kertvárosban. És már akkor sem találtam normális, felújított vagy újszerű állapotú kisebb házat sehol. Csak ócska osztatlan közösek voltak. A belső agglomeráció piszkosul drága volt, ócska házat nagy telekkel 30 millióért kínáltak Ürömön. Vagy osztott házat, pici telekkel 16 millióért. Kijjebb jöttem, de még Szentendre is drága volt, megfelelő házat Tahitótfaluban találtam. 18 millióért, összközműveset! Szép, ősfás telken. Leányfalu is jó, egyre többen jönnek (főleg fiatalok) ide lakni. De a másik oldalon is hasonló a helyzet, Dunakeszi, Göd zsúfolt és drága, annál jobb Vác és Verőce, Kismaros stb. Volánbusz és vasút is van. Egyszóval valamit valamiért, utazni kell, de pl. Szentendrére 30 perc alatt kiér a Volánbusz Újpestről.
2016. márc. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A neten meg kell nézni, beszélni az ingatlanossal, kimenni és élőben is alaposan megnézni. Statikus vagy építész barát nagy segítség lehet. De az is lehet, hogy már a képen megtetszik, bent pedig már úgy érzed, mindig itt éltél. Ez a te házad. És alkudj! Ez fontos.
2016. márc. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!