Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Végrehajtás alatt álló eladó...

Végrehajtás alatt álló eladó ingatlant érdemes venni?

Figyelt kérdés
Azt mondják több hónap az átfutási idő mire be lehet költözni. Az is fura, hogy nem lehet megtekinteni sem vétel előtt.
2016. ápr. 14. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
És ha nem marad benne semmi, se fűtésrendszer se elektromos hálózat, mert a tulaj kiszedi, szétbarmolja, akkor igazán megéri... Megteheti, mert senkit nem érdekel. Nekem anno azt mondta egy végrehajtó hogy a négy falat veszem meg a tetővel :( Ennyit garantál.
2016. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xswerdy ***** válasza:
Miért ne lehetne megtekinteni? Van minden ingatlannál egy meghirdetett megtekintési idő, vagy az van oda írba, hogy bármikor megtekinthető.
2016. ápr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet tekinteni bármikor, de csak kívülről.
2016. ápr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden végrehajtás alatt álló ingatlan megtekintéséhez biztosítani kell időt. Ez az árverési kiírásban szerepel.

A benne lakó köteles biztosítani a megtekintést, de ha mégsem teszi, akkor a végrehajtó nem fogja agyonütni ezért. Akkor csak kívülről tudod megszemlélni, de tudod, hogy zsákbamacskát veszel.


Ha "csak" végrehajtás alatt áll, akkor a tulaj egyezségével bármikor megtekintheted.


Én végrehajtás alatt álló ingatlant vettem meg, még nem volt kiírva az árverés. A tulaj próbálta eladni, és összetalálkoztunk. Én tisztáztam ki az ingatlant mindenhol, mert ne csak ÖBV volt rajta, hanem bankok is.

2016. ápr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es: És milyen állapotban volt az ingatlan, kibelezett, lepusztult?
2016. ápr. 15. 18:18
 6/7 xswerdy ***** válasza:
51%

Mostanában azt látom, hogy a végrehajtóknál is igencsak felmennek az ingatlanok. Szóval nem biztos, hogy érdemes.


Végrehajtástól függetlenül is lehet olcsóbbat találni, ha pl. sürgős az eladás, vagy örökségen akarnak túladni.

2016. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: Pontosan annyit ért, amennyiért megvettem. :) 1 ajtó hiányzott csak, minden más megvolt. Kicsit koszos, 30 év alatt egyszeri festés, ki nem nyitható ablakok.


Bármilyet vettem volna, az én ízlésemnek biztosan nem felel meg, tehát valamennyire bombáztam volna. Ezzel a vásárlással a bombázandó területet nem kellett kifizetnem feleslegesen. :)

2016. ápr. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!